Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

Miniatura artykułuTen weekend będzie obfitował w  wydarzenia związane z Funduszami Europejskimi. W całej Polsce odbywać się będzie ósma edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To akcja poświęcona promocji projektów i inicjatyw współfinansowanych z Unii. Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzenia i eventy organizowane są zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Do świętowania przyłącza się także województwo podkarpackie!

W tym roku działania w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich  będą się odbywać głównie w Krośnie i Bóbrce. W ramach trzydniowego eventu (17-19 września) zaplanowane są transmisje online, podczas których odbędą się zarówno warsztaty o Funduszach Europejskich, jak i ciekawe doświadczenia, pożyteczne szkolenia oraz pokazy. Dodatkowo zorganizowany zostanie piknik rodzinny, podczas którego będzie można wcielić się w samego… Ignacego Łukasiewicza, którego działalność zmieniła świat.

Piątek pełen Funduszy

W piątek w ramach DOFE na Podkarpaciu odbędzie się cykl warsztatów poświęconych Funduszom Europejskim i perspektywom, które niosą dla każdego. Warsztaty poprowadzą eksperci z Punktów Informacyjnych. Będą transmitowane za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTube. 

Sobota z beneficjentami

Sobota będzie dniem poświęconym beneficjentom Funduszy Europejskich z regionu. W trakcie krótkich warsztatów, które odbędą się w formie online, beneficjenci będą mówić nie tylko o swoich inwestycjach zrealizowanych przy pomocy unijnego wsparcia. Pokażą jak dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Mowa będzie także o ropie naftowej - jej atutach i negatywnym wpływie na środowisko. Wszystko po to, by szerzyć i krzewić oraz propagować działania proekologiczne w regionie. Warsztaty będą dostępne za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTube.

Wieczorne DRONE SHOW i Bieg Lotnika

W sobotę wieczorem wydarzenie przeniesie się na Lotnisko w Krośnie. O 20:00 wystartuje krośnieński Bieg Lotnika. Impreza organizowana od kilku lat przez Miasto Krosno. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru będzie niecodzienny podniebny pokaz zaplanowany na godz. 21:00. W powietrzu pojawi się sto kolorowych dronów. Każdy z nich waży niecałe 300 gram, razem uformują w trakcie show 12 różnych symboli związanych z regionem. Będzie to nietypowa, audiowizualna opowieść podniebna o naszym regionie, jego historii, dziedzictwie oraz o nieustannym rozwoju, który dokonuje się również dzięki Funduszom Europejskim. Miejsce dla widowni planowane jest od strony ul. Kaczorowskiego.

Widowisko Drone Show będzie również transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTube.

Niedziela dla małych naukowców

W niedzielę podkarpackie DOFE przenosi się do Bóbrki i miejscowego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Na wszystkich zwiedzających czekać tam będzie moc atrakcji: w tym m.in. Planetarium, Bus Łukasiewicza, warsztaty naukowe i ekologiczne oraz pokazy, szkolenia i wiele innych.

Bądź z nami online

Szczegóły wydarzenia podawane są na bieżąco na fanpage: Podkarpackie Fundusze Europejskie na Facebooku.

Ogólnopolskie święto Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku po to, by pokazać jak wiele w Polsce zmieniły unijne dotacje. Na stronie internetowej dedykowanej DOFE w Polsce: www.dniotwarte.eu można zobaczyć przykłady zrealizowanych inwestycji unijnych oraz wydarzenia organizowane z tej okazji, zarówno na Podkarpaciu, jak i w całej Polsce w formie online i stacjonarnie.

Biuro Prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego