Otwórz/zamknij mapę strony

191014 kwiatyZ okazji Dnia Edukacji Narodowej składam serdeczne życzenia wszystkim Dyrektorom Szkół, Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty. Życzę, aby praca z młodzieżą przynosiła Państwu radość oraz satysfakcję, by dawała poczucie spełnienia, a także pozwalała na realizację zawodowych planów i ambicji.  

Kształcenie dzieci i młodzieży jest dziś nie lada wyzwaniem. Wymaga nie tylko wiedzy, zaangażowania i wyjątkowych predyspozycji, ale w równie dużym stopniu musi być odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. To zmusza Dyrektorów, Nauczycieli i Pracowników oświaty do dużej mobilizacji, zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim szukania płaszczyzn porozumienia z młodymi ludźmi, aby jak najbardziej efektywnie przekazać im posiadaną wiedzę.

Dlatego składam wyrazy uznania tym, którzy sprawują „edukacyjną pieczę” nad podkarpacką młodzieżą oraz dziękuję za Państwa poświęcenie, oddanie, codzienny trud, a także za dyspozycyjność i mobilizację każdego dnia nauki. Dzięki Państwu młodzi ludzie zdobywają nie tylko wiedzę o otaczającym ich świecie, ale też cenne umiejętności, które będą im potrzebne w dorosłym życiu.

Nauczyciele - co równie ważne - pełnią rolę wychowawców. Mają wpływ na kształtowanie postaw i proobywatelskich zachowań, ucząc życia w społeczności. Są też często powiernikami wspierającymi uczniów oraz autorytetami, do których powraca się we wspomnieniach nawet po wielu latach. Ta wielość obowiązków wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Dlatego życzę, aby spoczywający na Państwa barkach ciężar mobilizował do wciąż nowych wyzwań i pozwalał odnajdywać nowe drogi do efektywnej pracy z uczniami. Niech Dzień Edukacji Narodowej będzie radosny, pełen dobrych emocji i pięknych życzeń.

 

 

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego