Otwórz/zamknij mapę strony

log pl skW dniu 20 sierpnia 2021r. w Grand Hotelu Bellevue w Górnym Smokowcu (Słowacja) odbyła się konferencja zamykająca projekt pn. „Góry bez granic - integracja sieci szlaków w transgraniczny produkt turystyczny”, w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Projekt realizowany był w okresie 01.10.2018r. – 31.08.2021r. w partnerstwie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Klub Slovenských Turistov, Województwo Podkarpackie oraz Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w Rzeszowie.

Projekt dotyczył wypracowania i wprowadzenia na rynek nowego transgranicznego produktu dla turystyki aktywnej, bazującego na polskich i słowackich trasach wędrówek turystycznych na długości części Karpat (wspólnej granicy) w obszarze wsparcia. Na przedmiot projektu składało się zmodernizowanie i połączenie szlaków turystycznych prowadzących dotychczas po obu stronach granicy, powiązanie z nimi sąsiadujących atrakcji przyrodniczych i kulturowych w jeden wspólny szlak transgraniczny, ze wzbogaconą i odnowioną małą infrastrukturą oraz dodatkową atrakcją w postaci Via Ferraty (trasa z urządzeniami asekuracyjnymi), opracowanie i wdrożenie jednolitego e-narzędzia integrującego poszczególne elementy produktu w celu wspólnego informowania i promowania go po obu stronach granicy, a także wobec turystów zagranicznych.

Podczas konferencji zamykającej projekt, zostały omówione rezultaty projektu, dobre praktyki, oceniono przeprowadzone działania oraz podkreślono ogólne korzyści projektu dla polsko - słowackiego pogranicza.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Branislav Strečanský - Dyrektor w Ministerstwie Edukacji, Nauki, Badań i Sportu Republiki Słowackiej, który mówił o potrzebie wspierania turystyki w górskich miejscowościach, Ernest Rusnák - Przewodniczący Regionu Turystycznego Lewocza, który opowiedział o projekcie budowy najwyższej wieży widokowej w Górach Lewockich oraz Lenka Rusnáková - Dyrektor Wykonawczy Stowarzyszenia Turystyki Tatr Wysokich, mówiąca o potrzebie budowy szlaków uzdrowiskowych, aby mniej sprawni turyści Tatr Wysokich mieli możliwość realizacji terapii klimatycznej w przyjemny i bezpieczny sposób.

Spotkanie zamknęli prezesi Klubu Slovenských Turistov i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krakowie, dziękując wszystkim polskim i słowackim przedstawicielom projektu za współpracę i osiągnięte wyniki, jednocześnie wyrażając chęć dalszej współpracy w przyszłości.

W konferencji wzięło udział 65 uczestników.

Uczestnicy Konferencji zamykającej projekt.

 

Uczestnicy Konferencji zamykającej projekt - ujęcie z innego miejsca sali.

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego