Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

lgo.png

 Raport końcowy pt. „Pozyskanie danych z zakresu rewitalizacji na poziomie gmin za lata 2018-2019"

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dostępny jest Raport końcowy pt. „Pozyskanie danych z zakresu rewitalizacji na poziomie gmin za lata 2018-2019". Badaniem objęte zostały wszystkie gminy w Polsce, tj. 2477 jednostek.

Głównym celem opracowania Raportu jest przedstawienie metodologii pracy badawczej Pozyskanie danych z zakresu rewitalizacji na poziomie gmin za lata 2018-2019, prezentacja wyników badań przeprowadzonych wśród gmin oraz rozpoznanie możliwości zasilania zasobów statystyki publicznej danymi ze źródeł administracyjnych.

Czytaj dalej...

Link do Raportu:

https://stat.gov.pl/statystyki-eksperymentalne/obszary-funkcjonalne-oraz-dostepnosc-terytorialna/pozyskanie-danych-z-zakresu-rewitalizacji-na-poziomie-gmin-za-lata-2018-2019,12,1.html.

Badanie Rewitalizacja w gminie

W 2020 roku GUS realizował kolejną, czwartą edycję badania na formularzu REW Rewitalizacja w gminie w ramach Projektu „Statystyka dla polityki spójności. Wsparcie systemu monitorowania polityki spójności w perspektywie finansowej 2014­-2020 oraz programowania i monitorowania polityki spójności po 2020 roku", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Badanie dotyczące rewitalizacji zostało uwzględnione w Programie Badań Statystycznych Statystyki Publicznej 2020 jako cykliczne badanie roczne, obowiązkowe dla wszystkich gmin.

Link do badania: https://wroclaw.stat.gov.pl/rewitalizacja/

Zeszyt metodologiczny zawierający opis badania Rewitalizacja w gminie

Działania rewitalizacyjne nabierają w Polsce coraz większego znaczenia, zarówno na poziomie działań rządowych, jak i samorządowych. Podjęto szereg przedsięwzięć mających na celu promowanie i ukierunkowanie działań rewitalizacyjnych. Widoczne jest to poprzez wdrażanie rozwiązań systemowych, jak wprowadzenie ustawy o rewitalizacji, zaleceń, czy programów finansujących działania z zakresu rewitalizacji, w tym pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. Odpowiadając na obserwowane zmiany, a wraz z nimi pojawiające się zapotrzebowanie na informacje z zakresu rewitalizacji Urząd Statystyczny we Wrocławiu przygotował badanie statystyczne na temat działań rewitalizacyjnych prowadzonych w gminach. W Zeszycie zaprezentowano cel, metody oraz wszystkie etapy tego badania, łącznie z jego zakresem podmiotowym i przedmiotowym, a także opisem zastosowanych narzędzi badawczych.

Link do Zeszytu: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opracowania/inne-opracowania-zbiorcze/zeszyt-metodologiczny-rewitalizacja-w-gminie,39,1.html

 
 
 
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego