Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z Wynikami kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Zakres kontroli dotyczył m. in. kwestii związanych z prawidłowością wdrażania programów rewitalizacji i osiągnięciem zakładanych efektów w wybranych gminach z województw: podkarpackiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego oraz dolnośląskiego realizujących PR/LPR lub GPR.

W Wynikach z kontroli podkreślono działania podejmowane w ramach inicjatywy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pn. Regiony Rewitalizacji realizowanej we współpracy z samorządami oraz ich wspierającą rolę realizowaną m. in. poprzez prowadzone działania szkoleniowe i doradcze. Czytaj dalej…

Województwo Podkarpackie w ramach inicjatywy Regiony Rewitalizacji realizuje Zadanie polegające na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych w ramach którego świadczone jest doradztwo z zakresu dostępności oraz ustawy o rewitalizacji, jak również organizowane są spotkania edukacyjne obejmujące swym zakresem szerokie spektrum tematyki związanej z rewitalizacją.

Powyższe działania służą m. in. wzmocnieniu zdolności gmin województwa podkarpackiego do stosowania ustawowych narzędzi rewitalizacyjnych, a także uwzględniania tematyki dostępności w programowaniu strategicznym, planowaniu przestrzennym oraz w przygotowywaniu i realizacji projektów rewitalizacyjnych.

Link do Wyników kontroli: https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/20/081/

 

Aktualne informacje o realizowanych szkoleniach i doradztwach znajdują się pod linkami:

https://www.podkarpackie.pl/index.php/gospodarka-i-transport/rewitalizacja/szkolenia

https://www.podkarpackie.pl/index.php/gospodarka-i-transport/rewitalizacja/doradztwo

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego