Otwórz/zamknij mapę strony

Miniaturka artykułuModlitwą i symboliczną wiązanką kwiatów uczczono dziś w Mielcu 41 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych oraz powstania NSZZ Solidarność. Wśród uczestników mszy i krótkiej ceremonii składania kwiatów był marszałek Władysław Ortyl.

 Tradycyjnie ludzie mieleckiej Solidarności spotkali się na mszy św. za Ojczyznę w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Biernata. Po eucharystii część osób zgromadziła się przy specjalnym obelisku znajdującym się na kościelnym placu już od 21 lat. Upamiętnia on mieleckich członków Solidarności, uczestników strajków w 1980 oraz ma przypominać młodszym pokoleniom o dziedzictwie związku. Wiązanki kwiatów oprócz marszałka Władysława Ortyla złożyli również poseł Fryderyk Kapinos oraz Marian Kokoszka, przewodniczący NSZZ Solidarność w PZL Mielec.

Tekst i foto

Tomasz Leyko rzecznik prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego