Otwórz/zamknij mapę strony

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przyznał stypendia twórcze osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Uchwała Nr 267/5293/21 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie przyznania stypendium twórczego

STYPENDYŚCI 2021

Pani Agnieszka Ciura, artystka plastyk, utalentowana, dobrze zapowiadająca się malarka, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, stypendystka Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w 2014 roku. Laureatka dwukrotnego I. miejsca w XXVI. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Współczesnej w nominacji konkursowej malarstwa klasycznego i tradycyjnego: synteza gatunków za pracę „Tkanina jedwabna” oraz w nominacji malarstwo metafizyczne i symbolizm za pracę „Nostalgia”, organizowanym przez Światowy Fundusz Sztuki Euroazjatyckiej w Moskwie i Pekinie w 2019 roku oraz I. miejsca w Międzynarodowym Konkursie Malarzy – Portrecistów w nominacji portret rodzajowy za pracę „Pantofelki do kadryla”. Zaangażowana w realizację projektów artystycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w latach 2017 – 2019. 

Stypendium twórcze na realizację autorskiego projektu twórczego pt. „Obyczaj wyszyty tradycją” – projekt artystyczny propagujący rodzimą kulturę i obrzędowość wsi z wykorzystaniem rzeszowskiego stroju ludowego w dziedzinie sztuk wizualnych. Artystka wykona prace malarskie i ludowe makatki, które zaprezentuje je na wystawach w Galerii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Muzeum Kresów w Lubaczowie. Projekt będzie dostępny także w mediach społecznościowych. 

 

Pani Wioletta Fluda - Tkaczyk, artystka muzyk, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku, stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2013 roku. Bierze udział w konkursach i festiwalach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w latach 2013-2020, m.in.: Festiwal Opera Rara Kraków, XX. Festiwal Bachowski w Świdnicy, XVIII. Międzynarodowy Przemyski Festiwal – Salezjańskie Lato. Laureatka Nagrody II stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie w uznaniu zasług oraz szczególnego wkładu na rzecz uczelni w 2018 roku. Zaangażowana w realizację projektów artystycznych w ramach Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów
i Stowarzyszenia Art Music Artist. 

Stypendium twórcze na realizację autorskiego projektu twórczego pt. „Przeworskie Koncerty Kameralne”, które odbędą się w II kwartale 2021 roku w Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo-Parkowym. Artystka z towarzyszeniem utalentowanych muzyków zaprezentuje utwory kompozytorów, między innymi: Adama Świerzyńskiego, Stanisława Moniuszki, Astora Piazzolli i Benn`a Goodmana.

 

Pani Gabriela Janusz - Zięba, wokalistka jazzowa i estradowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z trójmiejskim „NoSaints” jako solistka oraz autorka tekstów i muzyki, nagranej na płycie pt. „Jestem”. Koncertuje z muzykami jazzowymi na festiwalach w kraju, m.in.: Jazz Jantar,  Ladies` Jazz Festiwal, Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, Mozartiana. Artystka ma na swoim koncie wydaną debiutancką płytę z muzyką autorską pt. „Chwile, które znasz”. Laureatka I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawanej najwybitniejszym młodym polskim twórcom w 2013 roku, uhonorowana Fryderykiem 2020 w kategorii fonograficzny debiut roku za płytę Szymona Sutora „Jazz Septet & String Orchestra”. 

Stypendium twórcze na realizację autorskiego projektu twórczego pt. „Gaba Janusz Podkarpackie kolędy” – stworzenie nowych aranżacji do tekstów pieśni bożonarodzeniowych odnalezionych na wiejskim zapiecku. Nowe brzmienia na kwartet smyczkowy, fortepian i wokal będą promowane w mediach społecznościowych. 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego