Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
Marszałek Władysław Ortyl przewodził obradom Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. To pierwsze spotkanie w tym roku, a zdominowane było przez tematy dotyczące spraw społeczno-gospodarczych. Zapadły też decyzje w sprawie przyjęcia regulaminu WRDS.
 
Obrady pełnego składu rady, 24 lutego 2016 roku, poprzedziło szkolenie Pawła Galca, Mediatora z listy Ministra Pracy i Polityki Społecznej, które dotyczyło m.in. prawnego funkcjonowania Rady.
 
Ważnym elementem obrad był punkt dotyczący pisma Andrzej Kaczmarka, Przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemi Sandomierskiej NSZZ Solidarność. Apelował on o „podjęcie pilnych działań dla zmiany prawa pracy w zakresie zatrudnienia obcokrajowców”. Szczególnie ważne było uregulowanie przepisów i wyrównanie szans na zatrudnienie takich osób na lokalnych rynkach pracy.
 
Apel o pomoc osobom polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy, to kolejny punkt, który trafił pod obrady podkarpackiej WRDS. Apel ten, to jednocześnie stanowisko  przewodniczącego WRDS z województwa kujawsko-pomorskiego. Tamtejszy przewodniczący - Leszek Walczak - prosi samorządowców i przedsiębiorców o wsparcie w znalezieniu pracy dla 177 osób, które w ubiegłym roku, z powodu konfliktu zbrojnego, Rząd RP ewakuował z terytorium Ukrainy.
 
Z inicjatywy Artura Rozmusa, wiceprzewodniczącego WRDS, członkowie Rady pochylili się także nad sprawą dotyczącą procedury rozliczenia podatku od towarów i usług zwanego TAX FREE. Głos w tej sprawie zabrali zaproszeni goście - Jadwiga Zeznowicz, p.o. Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu, Maria Kłeczek, Zastępca Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie oraz Jacek Cichy, p.o. Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie.
 
Projekt ustawy o podatu od sprzedaży detalicznej, to kolejna kwestia, którą poruszyła Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Rozmowy dotyczyły wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie o co wnosił Krzysztof Tokarz prosząc o wsparcie na rzecz zmiany zapisów w rządowym projekcie wyżej wymienionej ustawy.
 
U. Kubaszek/S.Kieszkowski
Fot. Michał Mielniczuk

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego