Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Prezydium WRDS w dniu 19 września br., rozmawiało na temat nowelizacji ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, następnie Pan Władysław Ortyl przedstawił projekty stanowisk Pana Tadeusza Majchowicza, Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Krośnie w sprawie:

1) Uchylenia wygaszania emerytur pomostowych.
2) Przeglądu systemu emerytur pomostowych pod kątem definicji pracy wykonywanej w szczególnych warunkach oraz o szczególnym charakterze ujętych w wykazie stanowiącym załącznik do ustawy o emeryturach pomostowych, nadając mu charakter katalogu otwartego, oraz przyjmując instrumenty kształtujące w tym zakresie Państwowej Inspekcji Pracy.

Poza ww. sprawami Prezydium omówiło aktualną sytuację dotyczącą konfliktu w spółce z o. o. AXTONE HSW w Stalowej Woli ustalając, że sprawa ta nie wymaga dalszego procedowania ani angażowania ze strony zarówno WRDS, jak i Samorządu Województwa Podkarpackiego.
Ponadto Prezydium WRDS postanowiło o przekazaniu sprawy dotyczącej powołania Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Podkarpackiej Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego pod dyskusję Wojewódzkiej Podkarpackiej Rady Dialogu Społecznego.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego