Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

27 września  2017 r. odbyło się posiedzenie plenarne WRDS.  Na posiedzeniu Pani Ewa Leniart- Wojewoda Podkarpacki, która w imieniu Pana Władysława Ortyla- Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wiceprzewodniczącego Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego dokonała powołania w skład członków Rady nowych osób tj. Panią Agnieszkę Szott i Panią Grażynę Podhajski.

Posiedzenie poświęcone było sytuacji na regionalnym rynku pracy wynikające z niedoboru pracowników w zawodach deficytowych i brak odpowiedniego kształcenia zawodowego w stosunku do zapotrzebowania pracodawców i pracowników. Pan Mateusz Kutrzeba Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przedstawił prezentację dotycząca sytuacji na rynku pracy.
Do sprawy odniosła się Pani Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, mówiąc, że Pani Minister Edukacji przywiązuje ogromną wagę do szkoły branżowej. Po też była przeprowadzona reforma bo dostrzeżono braki osób młodych, które zechciałyby kształcić się zawodowo a nie zdobywać wykształcenie wyższe w przeświadczeniu, że to otwiera im drogę do kariery.
Na posiedzeniu została również omówiona współpraca przedsiębiorców z organami administracji rządowej i samorządowej. Do dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele administracji państwowej.  Pani Grażyna Podhajski przedstawiając temat powiedziała, że strona pracodawców chciałaby zainicjować takie spotkania, aby wymienić się poglądami w zakresie problemów jakie napotykają przedsiębiorcy, ale też strona pracodawców. Chciałaby usłyszeć jakie są oczekiwania za strony administracji państwowej i co mogłoby obie strony wspomóc we współpracy.
Pan Piotr Bauman - Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie powiedział, że od 1 marca br. funkcjonujemy w połączonej strukturze administracji podatkowej, celnej i skarbowej i wszelkie nasze działania są nakierowane w sensie pozytywnym do przedsiębiorców. Staramy się, aby były jednolite interpretacje, aby była przestrzegana zapowiedziana wcześniej przez Pana Premiera Morawieckiego Konstytucja Biznesu.
Pan Kazimierz Pilecki - Zastępca Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu powiedział, że jeżeli chodzi o współpracę z przedsiębiorcami to jesteśmy bardzo otwarci i liczymy cały czas na współpracę.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego