Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

IMG 0379W dniu 2 marca 2018 roku odbyło się po raz pierwszy w tym roku posiedzenie Prezydium Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W roli przewodniczącego debiutował pan Artur Rozmus, reprezentujący w Radzie stronę pracodawców.

Podczas spotkania przedyskutowano m.in. sprawę projektu nad Stanowiskiem WRDS w Rzeszowie w sprawie wejścia w życie norm prawnych dotyczących nowego systemu organizacji publicznego transportu zbiorowego, jak również sytuację lekarzy rezydentów w województwie podkarpackim. Sprawy te skierowano na posiedzenie plenarne.
Omówiono kwestię dotyczące stanowiska ws. dotacji i finasowania Domów Pomocy Społecznej- stanowisko WRDS z województwa łódzkiego oraz porozumienie w sprawie wniosku o powołanie Zespołu Doraźnego ds. Oświaty przy Radzie Dialogu  Społecznego- - WRDS Województwa Dolnośląskiego.
Ponadto zostały poruszone sprawy związane z zanieczyszczeniem powietrza na obszarze Miasta Mielca oraz związana z tym działalność firmy Kronospan, a także sprawę poszerzenia granic miasta Rzeszowa w kontekście obecnego i przyszłego otoczenia biznesowego. Powyższe tematy zgodnie z decyzją Prezydium zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego