Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

IMG 2846W dniu 29 marca 2018 r.  odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Jednym z ważniejszych punktów obrad WRDS była kwestia zanieczyszczonego mieleckiego powietrza oraz związana z tym działalność firmy Kronospan, która produkuje płyty drewnopochodne.

O wpływie tego przedsiębiorstwa na mieleckie powietrze mówił jeden ze współorganizator marszu Piotr Tabor, który pokazał w prezentacji analizę wskaźników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także czujników airly.
Członkowie rady z aprobatą odnieśli się do słów przedstawiciela protestujących. Przyjęli z dużym rozczarowaniem nieobecność przedstawiciela firmy, podobnie jak marszałek i wojewoda. Władysław Ortyl zaproponował by ponowić zaproszenie na kolejne posiedzenie. Przewodniczący Rady Artur Rozmus chce, aby członkowie rady skorzystali z zaproszenia firmy i na miejscu przekonali się jak wygląda modernizacja mieleckiego zakładu. W tej sprawie Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego wydała Komunikat.
Kolejnym również bardzo istotnym punktem obrad WRDS była sprawa związana z poszerzeniem Miasta Rzeszowa w kontekście przyszłego otoczenia biznesowego. Na posiedzenie zostali zaproszeni samorządy sąsiadujące z Miastem Rzeszów na czele z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem. Pan Przewodniczący Artur Rozmus powiedział, że jest to sprawa bardzo ważna gdyż przedsiębiorcy mają ogromny problem w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju firmy. Wiedza na temat co się będzie działo jest dla przedsiębiorców kluczowa.  
Prezydent Tadeusz Ferenc powiedział, że Rzeszów jest miastem, które najszybciej rozwija się w całym kraju, a o to nam chodzi. W roku 2005 Rzeszów był najmniejszym miastem wojewódzkim- 53 km, na dzisiaj to 120 km. Nie ma innego wyjścia miasto wojewódzkie musi być coraz większe i coraz mocniejsze.
Ponadto na posiedzeniu powołano dwóch nowych członków Rady Pana Romana Gulisa i Pana Kazimierza Rak.

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat WRDS.pdf)Komunikat WRDS.pdf354 kB

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego