Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

A88A3755W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dniu 5 czerwca 2018 r. odbyło się posiedzenie prezydium Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Prezydium ustaliło, że podczas posiedzenia plenarnego zaplanowanego na 26 czerwca br. zostanie omówiony temat zgłoszony przez Departament  Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej UMWP, dotyczący składki na ubezpieczenie społeczne od umów cywilno- prawnych pracowników zatrudnionych przez dotychczasowego pracodawcę na podstawie umowy zlecenia w podmiotach leczniczych jako problem ogólnopolski.

Ponadto będzie omówiona sprawa dotycząca sytuacji na regionalnym rynku pracy wynikająca m.in. z niedoboru pracowników w zawodach deficytowych.
Omówiono także sprawy, które wpłynęły z innych Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego, m.in. sprawa dotycząca stanowiska w sprawie propozycji zmian w prawie pracy oraz stanowisko w sprawie wyeliminowania z krajowego porządku prawnego instytucji użytkowania wieczystego - pismo WRDS Województwa Lubelskiego z dnia 05.04.2018 r. Prezydium podjęło decyzje, aby przygotować własne, popierające stanowiska i przedstawić je na posiedzeniu plenarnym.
W związku z toczącym się sporem zbiorowym w Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie Pana Władysława Ortyla- Marszałka Województwa Podkarpackiego zawnioskował o wprowadzeniu przedmiotowej sprawy na posiedzenie plenarnym.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego