Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

urzad 2014Specjalny apel do protestujących w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu wystosowało Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Dziś w Przemyślu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie tego gremium. 

Niestety z zaproszenie do udziału w zebraniu nie skorzystali przedstawiciele związków, które wciąż prowadzą protest. Wzięli w nim udział członkowie związków zawodowych, które doszły do porozumienia z dyrekcją szpitala i zarządem województwa. Był także marszałek Władysław Ortyl. Rada zaapelowała do personelu pielęgniarskiego i położniczego w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu o zawieszenie protestu i powrócenie do rozmów z udziałem mediatora wyznaczonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


- Prezydium WRDS oraz przedstawiciele pozostałych związków zawodowych obecni na spotkaniu zauważają, że forma prowadzonego protestu zagraża bezpośrednio działalności szpitala i bezpieczeństwu w zakresie opieki zdrowotnej mieszkańców Przemyśla i okolic - czytamy w apelu.


- Prezydium WRDS wyraża ubolewanie, iż zaproszeni na posiedzenie Rady przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych nie przybyli na wyżej wymienione spotkanie, zwołane w trybie nadzwyczajnym w celu omówienia sytuacji mającej miejsce w przemyskim szpitalu wojewódzkim. Zarząd Województwa Podkarpackiego podtrzymuje propozycję zwiększania wynagrodzenia od miesiąca sierpnia oraz deklaruje powrót do dalszych rozmów po zamknięciu i przeanalizowaniu roku finansowego w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu. Prezydium WRDS postanawia wprowadzić do obrad plenarnych, które odbędą się w dniu 3.10.2018, punkt poświęcony sporowi trwającemu w WS w Przemyślu - czytamy w apelu wystosowanym przez Prezydium Rady - apeluje WRDS. 

 

Skan apelu w załączniku.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego