Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

A88A691612 grudnia 2018 r. odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Na początku obrad powitano nowych członków rady panią Iwonę Kuszczak reprezentującą Konfederację Lewiatan, pana Piotra Chęciek reprezentującego Pracodawców RP, pana Marka Gołdę reprezentującego Forum Związków Zawodowych. Nowym członkom rady zostały wręczone akty powołania.

W związku z brakiem kworum uchwała Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie Regulaminu PWRDS zostanie poddana pod głosowanie w trybie korespondencyjnym. Przedstawiono informację, że w pracach Podkarpackiej WRDS w roku 2019 będzie przewodniczyła pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki.

Pan Przewodniczący Artur Rozmus podsumował działalność Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Powiedział, że na posiedzeniach zarówno prezydium jak i plenarnych dyskutowano nad wieloma istotnymi sprawami m.in. sytuacją lekarzy rezydentów w województwie podkarpackim, zanieczyszczeniem powietrza na obszarze Mielca oraz związaną z tym działalnością  firmy Kronospan. Poruszono sprawy związane z problemem poszerzenia granic miasta Rzeszowa w kontekście obecnego i przyszłego otoczenia biznesowego. Omówiono sprawy dotyczącej płac w oświacie, w tym potrzeby podwyżek dla nauczycieli. Poruszane były sprawy dotyczące sytuacji na regionalnym rynku pracy wynikająca m.in. z niedoboru pracowników w zawodach deficytowych. Ponadto poruszane były sprawy sporów w szpitalach wojewódzkich w tym sporu zbiorowego w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio.

Rada zaopiniowała Regionalny Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na 2018 rok. Zostały przyjęte stanowiska: w sprawie wejścia w życie norm prawnych dotyczących nowego systemu organizacji publicznego transportu zbiorowego oraz  w sprawie zmian interpretacji przepisów prawnych o systemie ubezpieczeń społecznych.  

Pan przewodniczący Artur Rozmus podziękował za cały rok współpracy wszystkim członkom Rady.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego