Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

IMG 85867 marca 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie prezydium Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Posiedzeniu w zastępstwie za Panią Wojewodę Ewę Leniart przewodniczył Pan Roman Jakim. Na Prezydium omówiono podpisaną uchwalę strony pracowników i pracodawców ws. liczby przedstawicieli organizacji związkowych i pracodawców wchodzącą w skład Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Powyższe zmiany związane były z uzyskaniem przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców statutu organizacji reprezentatywnej. Stronę pracowników i stronę pracodawców w Radzie reprezentują organizację, które liczą po 12 przedstawicieli w tym po stronie związkowej: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”-  czterech przedstawicieli, Forum Związków Zawodowych- czterech przedstawicieli, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych- czterech przedstawicieli, po stronie pracodawców: Konfederacja Lewiatan- trzech przedstawicieli, Związek Rzemiosła Polskiego- trzech przedstawicieli, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej- trzech przedstawicieli, Związek Pracodawców Bussiness Centre Club- dwóch przedstawicieli, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców- jeden przedstawiciel.

Na posiedzeniu ustalono sprawy, które będą przedmiotem obrad na najbliższym posiedzeniu plenarnym w tym m.in. temat dotyczący publicznego transportu zbiorowego na terenie województwa podkarpackiego, sprawa związana z zahamowaniem obrotu TAX FREE. Ponadto przedstawiono harmonogram prac posiedzeń plenarnych na 2019 rok.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego