Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

A88A0338W dniu 27 marca 2019 r.  odbyło się posiedzenie Plenarna Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Jednym z głównych tematów obrad była sprawa dotycząca wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych. Po wspólnej dyskusji nad zaistniałą sytuacją dotyczącą podziałów środków finansowych przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych Rada zwróciła się z apelem do dyrekcji szpitali oraz związków zawodowych działających przy szpitalach o podjęcie wspólnych rozmów w sprawie podziału środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych uzgodniony na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r.


Na posiedzeniu również omawiana była sprawa związana z zahamowaniem obrotu TAX FREE-procedura zwrotu Vat dla podróżnych. Na posiedzenie zostali zaproszeni Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, Naczelnicy Urzędów Skarbowych w Rzeszowie oraz Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.
Procedura TAX FREE  związana jest z obrotem z klientami za wschodniej granicy, którzy dokonują w Polsce zakupów ze zwrotem podatku Vat, co wpływa na aktywizację gospodarczą regionu. Pan Robert Dankiewicz członek Rady powiedział, że przedsiębiorcy ograniczają obroty w ramach tej procedury, argumentując to obostrzeniami, które pojawiły się po stronie ukraińskiej, jak również z obawy, która jest podyktowana rozbieżnością w interpretacji przepisów po stronie przedsiębiorów i po stronie administracji państwowej.

Kolejnym bardzo istotnym punktem obrad była sprawa publicznego transportu zbiorowego. Sprawa została omówiona przez Bogdana Rzońcę posła na Sejm RP, który powiedział na jakim etapie jest nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. W posiedzeniu udział również wzięli pani Joanna Szozda Dyrektora Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego UMWP oraz Przewodniczący PKS NSZZ Solidarność z Rzeszowa i Jasła.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego