Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

14 maja 2019 roku odbyło się posiedzenie prezydium Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Posiedzeniu przewodniczyła pani Wojewoda Ewa Leniart. Na posiedzeniu omówiono sprawy, które będą przedmiotem obrad posiedzenia plenarnego zaplanowanego na dzień 3 czerwca br.


Pan Roman Jakim  zgłosił, aby na posiedzeniu omówić sprawy socjalne i płacowe pracowników Domów Pomocy Społecznych: Piskorowice- Mołynie, Rzeszów, Babica z filią w Pstrągowej Woli, Glinik Dolny, Sośnica k. Radymna, Przemyśl- Lipowica, które związane są z wnioskami przewodniczących związków zawodowych poszczególnych DPS-ów.

Natomiast pan Artur Rozmus zgłosił, aby na najbliższym posiedzeniu plenarnym została omówiona sprawa dotycząca przewlekłości postępowań sądowych w szczególności w zakresie prowadzenia spraw rejestrowych w postępowaniach o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, postepowaniach wieczysto księgowych oraz postępowaniach o zapłatę należności. Powiedział, że wydłużające się terminy wpisów oraz rozstrzyganie spraw gospodarczych negatywnie wpływają na normalne prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorców, a  w skrajnych przypadkach doprowadzają  nawet do upadłości firm.

Ponadto na posiedzeniu plenarnym zostanie przedstawiona m.in. informacja z przebiegu rozmów i podjętych ustaleniach dotyczących podziałów środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego