Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

A88A6762Pierwsze posiedzenie plenarne w 2020 roku odbyło się 3 stycznia. Posiedzeniu w zastępstwie za marszałka Władysława Ortyla przewodniczyła Lucyna Podhalicz- Wicewojewoda Podkarpacki. Głównym tematem posiedzenia było omówienie sprawy pomiędzy Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, a Gminą Wielopole Skrzyńskie w związku z procesem przygotowania realizacji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej obszarów zlokalizowanych w zalewni rzeki Wielopolka.

Na posiedzenie zostali zaproszeni dyrekcja Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, przedstawiciele gminy Wielopole Skrzyńskie i Ropczyc oraz powiatu ropczycko- sędziszowskiego, a także sołtysi poszczególnych wiosek, których temat dotyczył. Po burzliwej dyskusji Rada podjęła decyzję, aby zebrać propozycje, które padły podczas posiedzenia i przesłać je do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, celem odniesienia się do sprawy. Ponadto została przedstawiona informacja nt. stanu przygotowania do realizacji zadania inwestycyjnego pn: "Budowa zbiornika wodnego Kąty-Myscowa". Celem budowy zbiornika "Kąty-Myscowa" jest zapewnienie ochrony przeciwpowodziowej w zlewni rzeki Wisłoki oraz przeciwdziałanie skutkom suszy w gminach leżących w jej dolinie.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego