Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

MArszałek Władysław OrtylSytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zdominowała nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim 31 stycznia.

W obradach pod przewodnictwem marszałka Władysława Ortyla, uczestniczyli członkowie WRDS reprezentujący pracodawców, pracowników oraz związkowców, stronę rządową reprezentowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Na debatę zaproszona została sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

W spotkaniu uczestniczyła grupa pielęgniarek i położnych z rzeszowskiego szpitala oraz ich koleżanki z innych placówek na Podkarpaciu. Na posiedzeniu obecni byli przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok oraz  dyrektor rzeszowskiego szpitala Krzysztofa Bałata.  

W czasie debaty marszałek Władysław Ortyl wielokrotnie apelował o konstruktywny dialog, przedstawił także stanowisko Zarządu Województwa Podkarpackiego zawierające  harmonogram dalszych działań na rzecz zawarcia porozumienia w szpitalu.

Po kilkugodzinnej dyskusji członkowie WRDS uchwalili  wspólne stanowisko. A oto treść przyjętego przez radę apelu:

APEL

PODKARPACKIEJ WOJEWÓDZKIEJ RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje i zwraca się do Dyrektora Krzysztofa Bałaty i Związków Zawodowych o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych w terminie do 7 lutego 2020 r.

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje Dyrektorowi Krzysztofowi Bałacie i Związkom Zawodowym uzgodnienie wypłaty, począwszy od września 2018r. spornych dodatkowych środków z tytułu OWU dla pielęgniarek i położnych, w terminie do 14 lutego 2020 r.

Po zakończeniu obrad WRDS dyrektor Klinicznego Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie Krzysztof Bałata podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Marszałek Władysław Ortyl zdecydował o zwołaniu na poniedziałkowy poranek 3 lutego br. posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego poświęconego tej kwestii. 

SKAN KOMUNIKATU W ZAŁĄCZNIKU

Biuro prasowe UMWP

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (komunikat.pdf)komunikat.pdf259 kB

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego