Otwórz/zamknij mapę strony

Miniaturka artykułuW Łężanach koło Miejsca Piastowego, odbyła się międzynarodowa konferencja, podczas której rozmawiano o szlaku Via Carpatia. Wśród uczestników debaty byli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne: aktualny stan rozwoju Via Carpatia oraz rozwój turystyki prorodzinnej. W tych obszarach debatowano o korzyściach, jakie województwo podkarpackie będzie miało z rozwoju korytarza transportowego, który przetnie nasz region z północy na południe.

Uczestnicy spotkania wskazywali na ogromne korzyści dla rozwoju lokalnych społeczności, po zakończeniu tej drogowej inwestycji. Mówiono także o latach zabiegów o rozpoczęcie budowy Via Carpatii oraz o jej aktualnym stanie. Marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch mówili o zaangażowaniu samorządu województwa w ten projekt, które od początku było olbrzymie. Podkreślali także jego wagę dla tempa rozwoju województwa i poszczególnych gmin czy nawet sołectw, wskazując, że nowy korytarz transportowy będzie nie tylko olbrzymim ułatwieniem komunikacyjnym, ale przede wszystkim impulsem do rozwoju gospodarczego i społecznego.

Oprócz merytorycznej debaty organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla mieszkańców – występy regionalnych zespołów z Polski i Słowacji, kiermasz lokalnych produktów, degustacja potraw, a na koniec koncert.

Monika Konopka

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego