Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuByły serdeczne życzenia kolędy i tradycyjne, wigilijne potrawy. A do tego radosna, świąteczna atmosfera. Tak przebiegła Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Wziął w niej udział Stanisław Kruczek, który reprezentował samorząd województwa.  

 

 

 

Życzenia mieszkańcom złożyli przedstawiciele władz miasta i regionu: od samorządu województwa przekazał je Stanisław Kruczek. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożyli również Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa oraz wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart.

W ramach miejskiej wigilii potrawy przygotowali i serwowali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. A chór męski Resonantae zaśpiewał dla zgromadzonych na Rynku kolędy oraz świąteczne pieśni. Podczas spotkania harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

Uczestnikom Miejskiej Wigilii, błogosławieństwa udzielił proboszcz kościoła farnego ks. Jan Szczupak. Natomiast dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Piotr Potyrała zachęcał do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. W ramach 28. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach, a dochód m.in. z ich sprzedaży pozwoli na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. 

Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: PUW

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego