Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułu300 laptopów wraz z mobilnym internetem zostanie przekazanych dzieciom i młodzieży z Podkarpacia. Wszystko dzięki akcji charytatywnej #AssecoDzieciom, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy. Akcja została zorganizowana przy współudziale Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża i w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Prezydentem Miasta Rzeszowa.

 

 

W ramach akcji wpłynęło ponad 1300 zgłoszeń z całego regionu. Komisja konkursowa po ich przeanalizowaniu wybrała 300 uczniów, którzy otrzymają nowe laptopy od Asseco. Przekazanie oraz dystrybucja sprzętu do wybranych uczniów rozpoczęła się 15 grudnia i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Akcja jest odpowiedzią firmy Asseco Poland na potrzeby młodych ludzi związane z edukacja zdalną.

Udział w podsumowaniu akcji charytatywnej Asseco Poland wziął marszałek Władysław Ortyl, który powiedział:

Przejście uczniów na zdalną naukę w oczywisty sposób wiązało się z potrzebą zakupienia wielu komputerów, które miały umożliwić kontakt młodym ludziom z nauczycielami i rówieśnikami. Pomimo, że sytuacja materialna polskich rodzin w ostatnich latach uległa znacznej poprawie, to i tak wiele z nich z trudem mogło ponieść taki wydatek, zwłaszcza zaś rodziny wielodzietne. Dlatego cieszę się, że aż 300 laptopów z mobilnym internetem trafiło do najbardziej potrzebujących uczniów z Podkarpacia w ramach akcji charytatywnej Asseco. Jest to wielkie i potrzebne wsparcie dzieci oraz młodzieży w dostępie do wiedzy, a tym samym inwestycja w ich, a także naszą wspólną przyszłość – powiedział marszałek.

Fundatorem komputerów jest firma Asseco Poland S.A. z Rzeszowa obchodząca 30-lecie swojej działalności. Internet zapewnia operator sieci komórkowej Plus. Sprzęt jest przekazywany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK i współpracujące z nim oddziały lokalne.

Asseco powstało 30 lat temu z pasji do tworzenia czegoś nowego i potrzeby realizacji marzeń. I ta chęć odkrywania świata została z nami do dziś. W dzisiejszym świecie edukacja, rozwój i realizowanie pasji, które są mi tak bliskie bez dostępu do komputera czy internetu, w zasadzie są niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i przekazać sprzęt, który da im możliwość uczenia się, rozwijania zainteresowań i będzie szansą na lepszą przyszłość. Cieszę się bardzo ze wsparcia naszej inicjatywy ze strony lokalnych władz p. Marszałka Województwa Podkarpackiego i p. Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także rzeszowskiego PCK. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego miasta i regionu – mówił Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Tekst Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: Asseco Poland

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego