Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuUrząd Marszałkowski wypełnił się pięknymi życzeniami. A wszystko za sprawą dwóch spotkań noworoczno-opłatkowych: pracowników oraz przedstawicieli mediów.

 

 

 

Podczas spotkania opłatkowego z pracownikami obecny był ojciec Bolesław Opaliński - kustosz sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, który odczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza opisujący narodzenie Jezusa. A składając życzenia pracownikom urzędu powiedział:

Żyjemy w czasach, gdy tych lęków, obaw jest coraz więcej. Docierają do nas z różnych stron. Jednak Pan Bóg czuwa nad nami i ma dla nas wspaniały plan – mówił ojciec Opaliński.

Marszałek Władysław Ortyl zwracając się do pracowników podkreślał, że życzy im przede wszystkim zdrowia:

Proszę, aby te życzenia zdrowia przekazać także dalej swoim rodzinom i bliskim. Oby ten rok, który jest przed nami, był rokiem pełnym zdrowia, radości, spełnienia planów – rodzinnych i zawodowych – mówił marszałek Ortyl.

W spotkaniu z pracownikami, które odbyło się online wzięli także udział: Jerzy Borcz – Przewodniczący Sejmiku Województwa, Lesław Majkut – sekretarz województwa oraz skarbnik - Janina Jastrząb.

Wiele życzeń padło także podczas spotkania noworocznego z przedstawicielami podkarpackich mediów. Marszałek dziękował dziennikarzom za cały rok dobrej współpracy i mówił, że wierzy, iż równie dobrze będzie się układała także w tym roku. Życzył, aby w tym wymagającym zawodzie, zawsze kierowali się rzetelnością, dziennikarskim obiektywizmem i by zawsze z zapałem wypełniali swoją misję przekazywania informacji, prezentowania postaw i przedstawiania najważniejszych spraw otaczającego nas świata.

Chciałem podziękować za miniony rok współpracy. Liczę na to, że nasza współpraca nadal będzie się dobrze układać, a państwa zainteresowanie sprawami samorządu nie będzie słabło – mówił marszałek Ortyl.

Obecna na spotkaniu członek zarządu Anna Huk również dziękowała dziennikarzom za współpracę:

Życzę sobie i państwu, aby ten rok, który zaczynamy był spokojniejszy i łatwiejszy, w różnych aspektach życia. Szczególnie ważny dla nas wszystkich jest temat zdrowia, zwłaszcza teraz w okresie pandemii, niech więc państwu dopisuje – powiedziała Anna Huk.

Anna Huk dodała, że zarówno w pracy dziennikarza jak i samorządowca, najważniejsza jest służba na rzecz drugiego człowieka.

Tekst: monika Konopka

Zdjęcia: Anna Magda, Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego