Otwórz/zamknij mapę strony

210623 CWK

Centrum Wystawienniczo Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce świętuje 5 lat swojej działalności. Jubileusz obchodzony jest podczas dwudniowego kongresu Business Without Limits (23-24 czerwca). Punktem kulminacyjnym obchodów będzie środowa jubileuszowa gala.

Trochę historii

Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, rozpoczęła się 30 grudnia 2013 r. Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w maju 2015 roku. W grudniu 2015 r. zakończył się etap realizacji budowy obiektu i po zakończeniu prac wykończeniowych - 23 czerwca 2016 odbyła się oficjalna gala otwarcia CWK. Tak te wydarzenie zapamiętał obiektyw naszego aparatu:

1 lipca 2016 CWK Operator rozpoczął zarządzanie obiektem – najnowocześniejszym tego typu miejscem w regionie. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce to ponad 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej, sala kongresowa na 872 osoby, 2 duże sale konferencyjne na 220 i 190 osób, 10 małych sal, które pomieszczą od 20 do 60 osób, pokój narad, sale: restauracyjna i bankietowa – a wszystko to zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Futurystyczna przestrzeń CWK przez pięć lat była miejscem licznych, najważniejszych w regionie wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, a często światowym. Spośród kilkuset wydarzeń warto wspomnieć na przykład o: Kongresie Polonii Amerykańskiej, Kongresie 590, debacie Europejskiego Komitetu Regionów, Aerospace&Defence Meetings, Ekogali czy Międzynarodowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Wszystkich wydarzeń: targów, kongresów, wystaw i konferencji nie sposób wymienić.

Po pięciu latach CWK G2A Arena w Jasionce ugruntowało swoją pozycję biznesowego serca regionu. Szybkie połączenie z Rzeszowem, hotelowa infrastruktura zlokalizowana obok obiektu, port lotniczy „Rzeszów-Jasionka” – to wszystko sprawia, że CWK jest wizytówką Podkarpacia i znanym centrum wystawienniczo-kongresowym w kraju.

Kongres Business Without Limits

Kongres rozpoczął się pokazem dronów, po którym goście rozpoczęli zaplanowane w ramach wydarzenia rozmowy.

Ten kongres jest pierwszym wydarzeniem zorganizowanym po trudnym okresie pandemii dla gospodarki oraz takich miejsc jak CWK. Pięcioletnia historia tego obiektu udowodniła, jak ważny i potrzebna była to inwestycja dla Podkarpacia - umiejscowiona w gospodarczym centrum regionu. Jest o czym rozmawiać podczas kongresu i jest co świętować – powiedział otwierając spotkanie członek zarządu Stanisław Kruczek.

8. edycja Kongresu Business Withoout Limits zorganizowana w połączeniu z obchodami jubileuszu 5-lecia CWK, to sztandarowy projekt G2A Arena. Dwudniowy Kongres Business Without Limits odbywa się z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa. Pierwszy dzień ma formułę hybrydową. Z kolei drugi - jest dostępny wyłącznie w Internecie.

Panelem otwierającym kongres, była debata dotycząca przywództwa w czasie transformacji. Eksperci, prezesi firm, rozmawiali o zarządzaniu pracownikami.

Chcemy podczas ósmej edycji kongresu porozmawiać o tym jaki powinien być teraz lider, jak powinna wyglądać po okresie pandemii praca, bo nauczyliśmy się pracy zdalnej, zarządzania pracownikami podczas takiej pracy. Nie zapominamy też o inteligentnych specjalizacjach województwa – mówi Kamil Szymański prezes CWK Operator.

Wśród panelistów debaty o zarządzaniu był Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Specjał, który mówił, że czas pandemii był trudnym okresem, ale pozwolił wdrożyć wiele nowych rozwiązań:

Ta pandemia wpłynęła pozytywnie na firmę, bo wymusiła inne działania, inne spojrzenie na firmę. Nie przerwaliśmy też ani na jeden dzień działalności. I wykorzystaliśmy ten okres do zweryfikowania naszego biznesu i stworzenia nowych pomysłów – mówił Krzysztof Tokarz.

Wśród pozostałych bloków tematycznych kongresu są m.in.: Lotnictwo i Kosmonautyka, Media, Transport, Transformacja Gospodarcza, Smart City. Goście będą rozmawiać o perspektywach rozwoju branży lotniczej czy transportu kolejowego. Eksperci wypowiedzą się na tematy transformacji gospodarczej, klimatycznej i zmianach w branży eventowej. Zaproszeni prelegenci będą też dyskutować na temat lotnictwa bezzałogowego, roli lidera w czasie kryzysu, przyszłości kosmonautyki, mediów internetowych, czy o zmianach zachodzących w społeczeństwie.

Uczestnikami Kongresu Business Withoout Limits są: Piotr Patkowski − wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak − sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Adam Guibourgé-Czetwertyński - podsekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Vincent Grivet – prezes HBB TV, Yaroslav Gorodetsky – prezes zarządu rosyjskiej firmy CDNvideo oferującej dostęp treści video na świecie oraz Simeon Mirzayantz – szef sprzedaży międzynarodowej Glance-Mediametrie, dr Wojciech Szymalski – prezes Instytutu Na Rzecz Ekorozwoju, David Bartok - dyrektor zarządzający Parku Przemysłowego Nyíregyháza, Paul Manwaring − założyciel Internet of Things (IoT) Living Lab Amsterdam czy Piotr Psyllos – uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów.

Wydarzenie wspófinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu własnego RPO WP 2014-2020 pn. „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”, Oś priorytetowa I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3 Promowanie przedsiębiorczości.

Tekst: M. Konopka
Zdjęcia: archiwum UMWP | A. Magda
Video: M. Romankiewicz
Biuro UMWP

 

 

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego