Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Listy gratulacyjne z okazji jubileuszu rzeszowskiej Stali, w imieniu marszałka województwa, wręczył zawodnikom, trenerom oraz działaczom Stali Rzeszów Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wszystko podczas uroczystej gali w piątek, 30 stycznia.

Uroczystości w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęła msza święta w intencji zawodników i klubowych działaczy. Po niej przyszedł czas na prezentację dorobku jednego z największych klubów na Podkarpaciu. Były też okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie wyróżnień. Te w imieniu marszałka województwa przekazał Stanisław Kruczek, członek zarządu.

- Sport to nie tylko rywalizacja, sport to przede wszystkim kształtowanie osobowości, szlachetnych postaw, kształcenie w kierunku rozwoju najlepszych ludzkich wartości, sport to także uczenie mądrego patrzenia na świat. W obecnych, jakże trudnych czasach, potrzebni są ludzie, którzy swoją pasją, profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem chcą i potrafią dzielić się z innymi – napisał w listach do nagrodzonych marszałek Władysław Ortyl.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Jan Domarski zdobywca pamiętnej bramki w meczu z Anglią na stadionie Wembley w 1973 roku.

ZKS Stal Rzeszów powstał w 1944 roku. W tym czasie zdążył wychować wielu znakomitych sportowców chociażby Adama Sandurskiego, zapaśnika święcącego triumfy w europejskich i światowych zmaganiach.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP
fot. Marek Grzesik
Departament Edukacji, Nauki i Sportu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego