Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Niemal pół miliona złotych – taką kwotę przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Podkarpackiego na stypendia dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców z Podkarpacia. W środę na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie młodzi sportowcy odebrali stypendia z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej.

Wicemarszałek Maria Kurowska na gali zwróciła uwagę na fakt, że samorząd województwa przywiązuje dużą wagę do rozwoju sportu na Podkarpaciu, zarówno poprzez wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych, jak też poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej. Wicemarszałek Kurowska uważa, że takie formy wsparcia są potrzebne i z pewnością będą kontynuowane w przyszłości:

- Uważam że sport jest bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka, dlatego wsparcie sportowców będzie kontynuowane. W kolejnych latach będziemy inwestować w sport, bo to po prostu się opłaca. Chcemy mieć dobre wyniki dlatego staramy się dofinansowywać różne dyscypliny sportowe, również te olimpijskie i myślę że ten rok, który jest, będzie czasem współzawodnictwa, aby wejść do kadry olimpijskiej dla niektórych z dzisiejszych sportowców. Życzymy im wszystkim sukcesów i wielu osiągnięć na innych arenach” – mówiła wicemarszałek Kurowska.

Najważniejszym momentem gali było wręczenie niemal 130 stypendiów dla najbardziej uzdolnionych młodych sportowców. Zostali oni nagrodzeni między innymi w takich kategoriach jak: akrobatyka sportowa, badminton, boks, lekka atletyka, judo, łucznictwo, narciarstwo, piłka siatkowa, czy skoki do wody. Rafał Augustyn - chodziarz sportowy, który otrzymał stypendium marszałka mówi, że uprawia tę dyscyplinę od 1999 roku. Zdobył między innymi złoty medal na mistrzostwach juniorów i co roku kilkakrotnie stawał na podium. Uważa, że stypendium przyznane przez zarząd województwa jest formą mobilizacji, a pieniądze chce przeznaczyć na dalszy rozwój:

- Bardzo się cieszę że dostałem stypendium z urzędu marszałkowskiego, gdyż jest to forma mobilizacji i można je przeznaczyć dla samego siebie, bo każdy sportowiec wie, że trzeba coś zainwestować, aby coś później osiągnąć – mówił.

Oprócz sportowców zarząd województwa nagrodził również działaczy sportowych, trenerów i zawodników. W sumie zostali oni wsparci kwotą ponad 71 tysięcy złotych.

Anna Rawska z klubu sportowego NAN BEI Tygrys w Rzeszowie otrzymała nagrodę za trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w tai chi w Bukareszcie. Jak mówi pieniądze przeznaczy na dalszy rozwój:

- Otrzymane pieniądze zamierzam przeznaczyć na dalsze kształcenie w tym kierunku ponieważ w czerwcu przyjedzie jeden z wielkich mistrzów chińskich na szkolenie do Warszawy, gdzie zamierzam dalej rozwijać swoje umiejętności. Również część funduszy zamierzam przeznaczyć na wynajem sali, ponieważ chcąc dalej uczestniczyć w zawodach tai chi muszę trenować codziennie – mówiła.

Niezwykle miłym akcentem gali były występy akrobatów z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Rzeszowie i ZKS Stali Rzeszów. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił zespół Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Daniel Kozik
Fot. Michał Mielniczuk
video: Sebastian Kieszkowski

Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego