Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

150322 - badmintonOd czwartku do soboty badmintoniści z całego świata rywalizowali w Arłamowie. Na pięciu kortach ustawionych w hali sportowej Hotelu Arłamów rozgrywany był turniej Yonex Polish Open 2014.

Patronat nad imprezą objął marszałek Władysław Ortyl, znany ze swego zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Zwieńczeniem świetnie zorganizowanej imprezy był ostatni dzień, w który odbyły się gry finałowe. W deblu mężczyzn wystąpiła polska para Adam Cwalina/Przemysław Wacha. Mecz o złoto rozegrali również z Japończykami, Kenta Kazuno/KazushiYamada. Mimo dobrego początku ton wydarzeniom w końcówce I seta jak i w II partii nadawali Azjaci. Gratką dla kibiców był finał mikstów, w którym para z Malezji pokonała duet z Indii w dwóch setach. Przed finałami odbył się turniej vipów, w którym startował m.in. Władysław Ortyl. W jednym z ciekawszych pojedynków marszałek pokonał czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego.

 

 

Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego