Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Włoch, Rumunii i Litwy rywalizuje ze sobą w ramach Szybowcowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Stalowej Woli. Uroczystego otwarcia, 16 maja dokonali wspólnie - Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy.

– Bardzo się cieszę, że szybowcowe zawody odbywają się na Podkarpaciu i po raz kolejny trafiają do Turbi, gminy Zaleszany i powiatu stalowowolskiego. Podkarpacie jest stolicą polskiego lotnictwa. Dobrze, że do przemysłu i innowacyjnej gospodarki dołączają zawody sportowe. Turbia ma bardzo dobre warunki i gospodarzy. Życzymy, aby zawody odbyły się w bezpiecznych warunkach – mówił podczas otwarcia marszałek Władysław Ortyl. 

Sobotnia pogoda sprzyjała zawodnikom, dzięki czemu mogły odbyć się zaplanowane konkurencje. Zawody szybowcowe polegają na wykonywaniu przez szybowce przelotów po wytyczonych trasach, z wykorzystaniem wstępujących prądów powietrznych. Wszystkie konkurencje są rozgrywane na dystansach od 200 do ponad 500 km. Zwycięzcą konkurencji zostaje zawodnik, który pokona największy dystans w najkrótszym czasie. Suma wyników z poszczególnych konkurencji zadecyduje o zwycięstwie w zawodach. 

W zawodach, w klasie otwartej weźmie udział 27 zawodników, a w klasie plus - 47. Szybowcowe Mistrzostwa Polski odbywają się w Stalowej Woli już po raz piąty. Klasy się zmieniają, w tym roku jest to klasa otwarta, najwyższa. Zawody potrwają do 23 maja, jeżeli pogoda się utrzyma zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane konkurencje.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe
fot. UM Stalowa Wola

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego