Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Wilfredo Leon Venero – kubański siatkarz, zawodnik rosyjskiego Zenita Kazań – pogromcy Asseco Resovii w finale tegorocznej Ligi Mistrzów, gościł dziś w urzędzie marszałkowskim. Na temat roli sportu wśród młodzieży rozmawiał z wicemarszałkiem Wojciechem Buczakiem, udzielił lekcji przyjmowania marszałkowi Władysławowi Ortylowi, by na koniec odwiedzić przewodniczącego sejmiku Bogdana Romaniuka. Wizycie Leona patronował wojewódzki radny i zapalony kibic siatkówki – Jerzy Cypryś.

Zaszczyt spotkał marszałka Władysława Ortyla, który odebrał krótką lekcję gry w siatkówkę od najlepszego zawodnika turnieju Final Four odbywającego się niedawno w Berlinie. Na pamiątkę spotkania Wilfredo Leon przekazał marszałkowi własnoręcznie podpisaną piłkę. Natomiast o wsparcie promocji sportu wśród młodzieży zabiegał wicemarszałek Wojciech Buczak, Kubańczyk przystał na propozycję, która wkrótce może zaowocować wspólną akcją samorządowców i sportowców, nie tylko z Podkarpacia. Wicemarszałek wręczył siatkarzowi upominki związane z naszym regionem.


Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

 

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego