Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Wicemarszałek Maria Kurowska przyjęła zawodników i trenera Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Frac z Jarosławia, trzykrotnych brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym.

Na spotkanie przybyli: Evgueni Chtchetinine i Vitali Nekhviadovich z Mińska na Białorusi oraz pochodzący z Podkarpacia trener drużyny Kamil Dziukiewicz, który w 2012 roku wprowadził PKS Kolping do tenisowej Superligi.

Białorusini aktualnie rozstają się z PKS Kolping. Vitali Nekhviadovich występował z  Kolpingiem przez  cztery sezony, Evgueni Chtchetinine przez dwa. Obydwaj mają na koncie liczne sukcesy i występy w ważnych imprezach międzynarodowych.

W składzie brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski walczył  najbardziej utytułowany zawodnik Wang Zeng Yi, w Kolpingu Jarosław od sezonu 2012/2013.  Wang Zeng Yi jest uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie, mistrzem Polski seniorów w singlu (2012) oraz mistrz Europy w deblu (2013). W 2014 zdobył diamentową rakietkę - nagrodę dla najlepszego zawodnika polskiego tenisa stołowego. Z powodu zgrupowania przed Igrzyskami Europejskim w Baku (Azerbejdżan), nie mógł przybyć na spotkanie.
W związku z rozstaniem Białorusinów z drużyną jarosławską, wicemarszałek Maria Kurowska w imieniu marszałka Władysława Ortyla podziękowała za promocję Podkarpacia oraz przekazała życzenia spełnienia w życiu osobistym i sportowym.

- Dziękuję, że poprzez sport i osiągane wyniki promujecie panowie także Podkarpacie. Mamy bardzo dobrze rozwiniętą bazę sportową i chcielibyśmy, by szły za tym również sukcesy sportowe. A zdobycie po raz trzeci z rzędu tytułu brązowych medalistów Mistrzostw Polski jest niewątpliwie takim sukcesem- mówiła.

Wicemarszałek wręczyła gościom upominki związane z naszym regionem.

Goście rozmawiali o najbliższych planach sportowych. Trener Kamil Dziukiewicz mówił o najbliższych startach zawodników Kopingu. Skład drużyny uzupełnią: Robert Floras i Bartosz Such, obydwaj są reprezentantami kadry narodowej.

PKS Kolping prowadzi działalność w pięciu sekcjach: tenis stołowy, kajakarstwo, strzelectwo, turystyka rowerowa-kolarstwo i sekcja upowszechniania sportu. Dysponuje dużą bazą lokalową z odpowiednim zapleczem: własną halą sportową, salami do judo i bilarda, zautomatyzowaną krytą strzelnicą do broni pneumatycznej oraz boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki w ośrodku w Heluszu. 

Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu
fot. Krzysztof Zajączkowski 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego