Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

W ostatni weekend maja Rzeszów stał się swoistą mekką dla miłośników kolarstwa zarówno w szosowej, jak i jego górskiej odmianie. Mowa o dwóch wyścigach - Tauron Lang Team Race oraz  Skandia Maraton Lang Team.

W pierwszy dzień zawodów na linii startowej ustawiło się ponad 800 kolarzy, którzy do przejechania na najdłuższym dystansie mieli nawet 85 km. Sygnał do startu dał marszałek Władysław Ortyl, który wyraźnie zadowolony z frekwencji, zapowiedział coraz większe zaangażowanie województwa podkarpackiego w organizacje imprez kolarskich. Zawodnicy Skandia Maratonu dojeżdżający na linię mety z uznaniem wypowiadali się o przygotowanej trasie. Nie brakowało stromych podjazdów, błotnistych ścieżek i kilku upadków, jednak obyło się bez poważniejszych obrażeń. Na dystansie 85 km najlepszy okazał się Paweł Kowlalikowski z Olsztyna, 54 km najszybciej przejechał doskonale znany rzeszowskiej publiczności Lary Zębatka, a na dystansie 36 km triumfował Sławomir Dziwisz z Ustrzyk Dolnych. Wsród pań najlepsze okazałay się Paula Gorycka, Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Monika Grzebinoga.

Drugi dzień to szosowa gonitwa w ramach Tauron Lang Team Race. Tym razem w zawodach więzło udział niemal 250 zawodników. Finiszujący pod halą Podpromie kolarze podobnie jak ich koledzy jeżdżący na rowerach górskich - zgodnie przyznali, że trasa zadowoliłaby niejednego profesjonalistę, a podjazdy na wzniesienia m.in. w Straszydlu niczym nie ustępowały tym, znanym z Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej. Taki stan rzeczy potwierdził Czesław Lang, który nie tylko firmował imprezę nazwiskiem, ale czynnie wziął w niej udział. Świetną organizację zawodów i atmosferę panującą na trasie oraz w miasteczku kolarskim podkreślali nie tylko uczestnicy, ale także kibice i dziennikarze spoza Podkarpacia. Wręczający tego dnia nagrody wicemarszałek Wojciech Buczak przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że nie dziwią go takie opinie, a nasz region obfituje w piękne tereny, coraz lepszą infrastrukturę i pracowitych ludzi, którzy z przyjemnością zorganizują jeszcze niejedne zawody. W niedzielę na dystansie 98 km zwyciężył Karol Rudnik, wśród pań triumfowała Agnieszka Sikora. 68 km najszybciej przejechał Damian Miela, a najlepszą kolarką na krótszym dystansie okazała się Eliza Jusyp. 

 

Michał Mielniczuk
fot. Daniel Kozik, Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego