Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Trenuje zaledwie od dwóch lat i już zdobył tytuł mistrzowski. Jak mówią trenerzy ma niezwykły talent do gry. Właśnie został wicemistrzem Polski juniorów do lat 6 w szachach. To sześcioletni Wojtek Gazda z Przemyśla. Ogólnopolskiego sukcesu osobiście gratulowali Wojtkowi marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Wojtek Gazda zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł w czasie Mistrzostw Polski Juniorów w Suchedniowie. Zmagało się w nich 34 najmłodszych i najlepszych szachistów z całej Polski. Podczas wizyty w urzędzie marszałkowskim młody mistrz został przez marszałka nagrodzony listem gratulacyjnym oraz podkarpackimi szachami, które promują tę królewska grę oraz atrakcje regionu jednocześnie. Obaj marszałkowie serdecznie gratulowali osiągniętego sukcesu i życzyli młodemu mistrzowi wytrwałości oraz kolejnych sukcesów.

Wojtek Gazda jest wychowankiem sekcji szachowej MDK i Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu. Trenuje od dwóch lat. Jego umiejętności szlifują szef i szkoleniowiec SKKS/MDK Maciej Katarasiński, Andrzej Krawczyk oraz instruktor Konrad Kuziemka. Wojtek  traktuje szachy jako zabawę. Jego pasję podsyca ojciec Bogumił Gazda, który także uczestniczył w spotkaniu u marszałka Ortyla.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Fot. Daniel Kozik
Biuro prasowe UMWP

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego