Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

150823-recznaZespół ZTR Zaporoże wygrał IV Turniej im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego w  piłce ręcznej. Dwudniowe zawody odbyły się w mieleckiej hali.

Ukraiński zespół w decydującym spotkaniu pokonał gospodarzy, drużynę mieleckiej Stali 27-23, choć do przerwy mielczanie prowadzili 13-11. Trzecie miejsce zajęła ekipa Czuwaju Przemyśl. Dla wszystkich zespołów turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającym się nowym sezonem. 

Antoni Weryński to nieodżałowany prezes Stali Mielec, twórca jej największych sukcesów w ostatnich latach. Zmarł w listopadzie 2012 roku. Puchar w imieniu marszałka wręczył Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu wspólnie z żoną Antoniego Weryńskiego Teresą i siostrą Bożeną Midurą.

- To był wspaniały człowiek, jak był ważny dla tego środowiska odczuwamy właśnie teraz gdy zespół znalazł się trudnej sytuacji organizacyjnej - powiedział podczas ceremonii zamknięcia turnieju Tomasz Leyko.


biuro prasowe UMWP 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego