Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

14 drużyn, ponad 150 zawodników, zacięta rywalizacja i żar lejący się z nieba. Tak w skrócie można opisać VIII Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. Zwyciężył Dolny Śląsk. Podkarpackie na 5.

Rywalizacja trwała 2 dni. Pierwsze mecze rozpoczęły się na stadionie Gryfu w Mielcu. To tam padła pierwsza bramka dla naszego zespołu. Pogromcami bramkarzy z Pomorskiego i Świętokrzyskiego byli Marek Antonik i Aleksander Wójcik.  

Mamy 7 punktów po 4 meczach. Jest 32 stopniu w cieniu, więc nie gra się lekko – mówił w przerwie między meczami Piotr Karnas, kapitan drużyny z Podkarpacia. – Ten turniej to świetna rozrywka dla nas, osób lubiących piłkę, ale też dobry sposób na promocję Podkarpacia, bo cała Polska może zobaczyć nasze województwo – dodał.

Sportowe rozgrywki otworzył marszałek Ortyl. Towarzyszył mu Grzegorz Lato, król strzelców Mistrzostw Świata z 1974 roku.

Cieszę się, że Podkarpacie zainicjowało te zmagania, które mają charakter ogólnopolski. Do Mielca, który dziś jest stolicą piłki nożnej, zjechały się drużyny od morza do Tatr – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Pierwszego dnia święto futbolu zakończył mecz vipów rozegrany przy jupiterach stadionu mieleckiej stali. Naprzeciw byłym piłkarzom gospodarzy stanęła drużyna marszałka. Rywalizacja trwała do ostatniego gwizdka i choć vipom nie można było odmówić zacięcia, ostatecznie musieli uznać wyższość doświadczonych kolegów. Odwet wzięli jednak w karnych. Nie obyło się bez niespodzianek, bo w bramce rywali stanął sam Bogusław Wyparło.

W ekstraklasie Bodzio wyłapał kilkanaście rzutów karnych, wszystkie trudno zliczyć. Zatrzymał m.in. Jurka Podbrożnego, Jacka Bąka i wielu innych. Grał przeciwko Manchesterowi United w eliminacjach ligi mistrzów. Dla nas Bodzio w bramce był dużym straszakiem. Ugięły nam się nogi, jednak daliśmy radę po pierwszym karnym trafionym przez marszałka. Ta bramka dodała nam sił – mówił chwilę po meczu Tomasz Leyko, rzecznik prasowy urzędu.

Drugi dzień mistrzostw był równie gorący. Mocne słońce dodatkowo podgrzewała sportowa rywalizacja. A grać było o co, bo stawką było wejście do półfinałów. O pierwsze miejsce ostatecznie walczyły drużyny z Lubuskiego i Dolnego Śląska. Obie dostarczyły wielu emocji. Zmagania zakończyła 11 seria rzutów karnych. Puchar z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej odebrali piłkarze z województwa dolnośląskiego.

Naszą receptą na sukces jest dobra zabawa i walka do samego końca. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Poziom zawodów jak co roku jest bardzo wysoki, drużyny są dobrze przygotowane. Pogoda dopisała, organizacja na medal. To wszystko pozwoliło nam wygrać ten turniej – powiedział kapitan zwycięskiej drużyny.

Bardzo serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy brali udział w tych mistrzostwach. To dobrze, że urzędnicy umieją zaprezentować się na boisku, bo piłka nożna to nasza narodowa miłość – podsumowała wicemarszałek Maria Kurowska.

Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej wróciły na Podkarpacie po 8 latach. To właśnie u nas w 2008 roku zorganizowany był pierwszy turniej. Drużyny spotkały się wtedy w Kolbuszowej, wygrało Mazowsze.

Więcej informacji na stronie mistrzostw: mistrzostwa.podkarpackie.pl

S.Kieszkowski/M.Mielniczuk
Fot. Michał Mielniczuk
Video: M.Mielniczuk/
S.Kieszkowski
Biuro prasowe UWMP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego