Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Marszałek Władysław Ortyl w towarzystwie jeźdzców uczestniczących w VII Memoriale majora "Hubala" Henryka Dobrzańskiego w Gliniku ZaborowskimCzołowi jeźdźcy z kraju oraz zawodnicy z Węgier, Słowacji i Ukrainy wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Gliniku Zaborowskim w ramach VII memoriału majora „Hubala” Henryka Dobrzańskiego. Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Władysław Ortyl, który patronował temu wydarzeniu.

W siódmej edycji imprezy wzięło udział wielu znanych zawodników, którzy dali pokaz swych umiejętności jeździeckich podczas konkursowych rozgrywek. Najciekawsze i najważniejsze były zmagania podczas niedzielnego Grand Prix, które przyciągnęły wielu miłośników tej widowiskowej dyscypliny.

Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Władysław Ortyl, który gratulował im osiągnięć i dobrych wyników. Marszałek złożył też podziękowania organizatorom memoriału za patriotyczną postawę i pielęgnowanie historycznego dziedzictwa.

Zawody poświęcone są pamięci majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala, który był związany z Podkarpaciem. Jego rodzina wywodzi się z Dobrej Szlacheckiej (k. Sanoka), a on sam urodził się w Jaśle, gdzie spędził dzieciństwo. W latach 1929 - 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Podczas służby w Rzeszowie ożenił się i tu na świat przyszła jego jedyna córka. Major Dobrzański to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i za granicą.

Wielką atrakcją memoriału był pokaz musztry w wykonaniu kawalerzystów ze Szwadronu Podkarpacie, który kultywuje tradycje 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, w którym służył major Dobrzański.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Fot. Magda Chudzik

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego