Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Bardzo cieszę się, że ta ważna impreza dla przedstawicieli Polonii z całego świata jest organizowana właśnie na Podkarpaciu. To dl nas wyróżnienie i wyzwanie organizacyjne - powiedział podczas konferencji prasowej, poświęconej XII Światowym Zimowym Igrzyskom Polonijnym marszałek Władysław Ortyl. Nasz region od lat blisko współpracuje z Polonią, chociażby z racji  festiwalu zespołów folklorystycznych, który już ponad pół wieku organizowany jest w naszym regionie. To dla nas także test przed kolejnymi wielkimi wydarzeniami o światowej randze, które w tym roku organizujemy. Mówię oczywiście o otwarciu Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów, które odbędzie się 17 marca oraz o Forum Polonii Amerykańskiej, które będzie gościć w Rzeszowie w ostatnim tygodniu lipca. Igrzyska tuż, tuż – czekamy na gości – podkreślał marszałek Oryl.

Światowe Igrzyska rozpoczynają się 27 lutego, galą otwarcia, która transmitowana będzie przez TVP Polonia na cały świat. Galę otwarcia poprowadzą Przemysław Babiarz i Agata Konarska. Rywalizacja  sportowa rozpoczyna się z kolei 29 lutego. Igrzyska zostaną rozegrane aż w ośmiu dyscyplinach sportowych: biathlon (biegi indywidualne i sprinterskie), narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, snowboard, nordic walking, hokej na lodzie, short-track i wielobój łyżwiarski – o szczegółach imprezy mówiła podczas konferencji wicemarszałek Maria Kurowska.  

Poniżej zamieszczamy dla Państwa wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla i wicemarszałek Marii Kurowskiej z konferencji prasowej poświęconej XII Światowym Zimowym Igrzyskom Polonijnym, która odbyła się 25 lutego 2016 roku, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.  

Wyniki rywalizacji i bieżące informacje na temat XII Światowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich będą na bieżąco muzupełniane na stronie internetowej poświęconej igrzyskom – http://www.igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Michał Mielniczuk
Video Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego