Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska spotkała się z medalistami,  rozgrywanych w dniach 9-12.03.2016r. w Zakopanem IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Jest to największe wydarzenie w sportach zimowych organizowane dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku. W zawodach rywalizowało około pół tysiąca zawodników i zawodniczek z całej Polski. Reprezentanci województwa podkarpackiego, debiutanci na igrzyskach, zdobyli siedem medali.
Na spotkanie przybyli:  Bartłomiej  Sitek, podwójny złoty medalista,  Katarzyna Michno i  Katarzyna Róg -  złote medalistki, Mateusz Gwizdak, Filip Kukułka, Konrad Mikrut - srebrni medaliści  i  Marek Gwizdak - zdobywca czwartego miejsca, na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Towarzyszyli im trenerzy: Paulina Dec,  Grzegorz Pomes i Łukasz Baran, nauczyciele wf  tejże szkoły oraz Liliana Lonca, dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie.
Wicemarszałek M. Kurowska pogratulowała gościom tak wielkiego sukcesu. Przekazała również życzenia w imieniu Marszałka Władysława Ortyla. Podziękowała za stworzenie wspólnoty, która wzajemnie się ubogaca i wskazała na znaczenie sportu w życiu każdego, szczególnie młodego człowieka.
Urząd Marszałkowski jest z was dumny, że tak pięknie reprezentujecie województwo podkarpackie. Postawiliście sobie wysoko poprzeczkę, i osiągnęliście zamierzone cele. Zwycięstwo w zawodach i rywalizacja jest ważna, dla sportowca nawet bardzo ważna, ale jeszcze większe znaczenie ma  zwycięstwo nad samym sobą, nad swoimi słabościami, nad trudnościami, jakie też niesie sport. Poprzez sport stajecie się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Dzięki sportowi życie staje się bardziej ciekawe, wyjeżdżacie, poznajecie nowe miejsca i nowych ludzi – podkreśliła wicemarszałek.
Podczas spotkania rozmawiano o bieżącej pracy  i zamierzeniach sportowych.
Staramy się pokazać, że na Podkarpaciu są tacy sportowcy, że działamy, i że mimo niewielkich nakładów finansowych mamy ogromne sukcesy. Bo dla nas to jest ogromny sukces. Nasi zawodnicy pojechali na igrzyska pierwszy raz i przywieźli gro medali. Liczymy, że w przyszłych latach również tak się będzie działo - podkreślała Liliana Lonca.
Wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła uczestnikom spotkania okolicznościowe dyplomy i upominki z materiałami promocyjnymi województwa. Goście zrewanżowali się Pani Wicemarszałek pamiątkową piłką i  dokumentacją video z obozów szkoleniowych młodzieży.
 
Olimpiady Specjalne są jedną z największych i najprężniej działających organizacji sportowych i społecznych na świecie. Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął oficjalną działalność, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. W  Olimpiad Specjalnych w Polsce trenuje obecnie ponad 17 tysięcy zawodników, zrzeszonych w 507 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych. Do wyboru mają 24 dyscypliny sportowe, letnie i zimowe. Rocznie organizuje ponad 260 imprez sportowych i zawodów. W ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce uczestniczy również 1445 trenerów, 659 członków rodzin i 7372 wolontariuszy. 
 
Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu
Fot. Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego