Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
160425 glinikJuż po raz drugi jeźdźcy z całej Polski pojawili się w Gliniku Zaborowskim by stanąć do rywalizacji w ramach Memoriału Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Najlepszych zawodników nagradzał m.in. marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku województwa – Jerzy Cypryś.
Do udziału w komitecie honorowym zaproszeni zostali – Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl a także Michał Szubski – Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego. Memoriał poprzedziła Msza Święta odprawiona w intencji tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.
Rywalizacja na Hipodromie JKS „Pogórze” jest imprezą o dużej randze, która w zawodach jeździeckich ustępuje jedynie mistrzostwom Polski. Podczas odbywających się 24 kwietnia zawodów bezbłędną jazdą popisała się amazonka ze Śląska Agata Arendt i to właśnie ona odebrała nagrodę z rąk marszałka Władysława Ortyla.
Partnerem imprezy było Województwo Podkarpackie.
 
Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP
fot. Michał Bosek

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego