Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody zarządu województwa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

W tym roku zarząd województwa przeznaczył na stypendia sportowe 399 600 tys. zł, a na nagrody 65 tys. zł. Stypendia przyznano 127 osobom. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.

Nagrody zarząd województwa  postanowił przyznać 6 osobom, które swoją społeczną pracą przyczyniły się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Jednocześnie Barbara Górska i Robert Karnasiewicz otrzymali nagrody za całokształt działalności na rzecz sportu.

Największą grupą nagrodzonych są trenerzy, którzy zostali docenieni za osiągnięcia ich podopiecznych w roku 2015. Wyniki przez nich osiągane to medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także udział i medale Mistrzostw Świata.

Nagrody otrzymało także 17 zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w tym - z inicjatywy Zarządu Województwa Podkarpackiego - kickbokser Mateusz Kubiszyn (Sokół Jarosław), który w ubiegłym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Irlandii.

Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie oraz wyróżnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Klaudii Pieprzak i Bartłomieja Stója.

Za oprawę muzyczną gali odpowiedzialna była orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Pełną relację wideo obejrzysz na naszym Facebooku.

Poniżej lista nagrodzonych podczas gali.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk

Wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego