Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Już po raz 42. czołowi europejscy zawodnicy wzięli udział w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim – zawodach o międzynarodowej renomie. Z okazji tego wielkiego święta sportu samochodowego okolicznościowy list do uczestników tej rywalizacji skierował marszałek Władysław Ortyl.

Deszczowa sobota zgromadziła wielu zawodników i sympatyków wyścigów samochodowych, rozgrywanych w tym roku na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej. Podczas ceremonii otwarcia zawodów jako pierwszy w imieniu marszałka Władysława Ortyla głos zabrał Waldemar Szumny. Podziękował za zaproszenie na rozgrywane przez 3 dni zawody i życzył wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play, zaś kibicom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Następnie przekazał dyrektorowi zawodów Marcinowi Fiejdaszowi piękny album dotyczący Podkarpacia.

Kolejnym mówcą był burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, który oficjalnie otworzył zawody.

Warto dodać, że tradycyjnie już ozdobą każdego wyścigu górskiego są samochody kategorii II, czyli formuły grupy E2-SS i prototypy grupy E2-SC. To do nich należą wszystkie rekordy tras i one przyciągają największą liczbę kibiców. W dużym skrócie formuły to pojazdy jednoosobowe, z odkrytymi kołami wywodzące się z wyścigów płaskich.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego