Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Dwie drużyny z Podkarpacia zostały wicemistrzami w turnieju o Puchar TymbarkuBlisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców rywalizowało ze sobą 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie w ramach XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Z Podkarpacia drugie miejsca zajęły drużyny w kategorii do 10 lat: drużyna dziewcząt z Uczniowskiego Klubu Sportowego Beniaminek Krosno i drużyna chłopców z Akademii Piłkarskiej 2007 Stalowa Wola. Dziś w Hotelu Rzeszów, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl pogratulował zwycięskim drużynom i wręczył im upominki.

Marszałek Władysław Ortyl pogratulował młodym zawodnikom oraz życzył im wielu kolejnych zwycięstw i sportowych zaszczytów. Jednocześnie podziękował za promocję województwa podkarpackiego i wyraził przekonanie, że młodzi zawodnicy będą zarażać swoją pasją do piłki nożnej młodszych kolegów. Marszałek podkreślał jednocześnie, że to sukces oczywiście ogromnego talentu zawodników, ale także ich rodziców, nauczycieli i trenerów.

Wraz z marszałkiem upominki młodym zawodnikom wręczył, poseł na Sejm RP Mieczysław Golba - prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Marszałek wręczył prezesowi piłkę nożną wraz z autografami członków zarządu Województwa Podkarpackiego.

W ramach turnieju przyznano także nagrody indywidualne w kategoriach: „najlepszy bramkarz”, „najlepszy zawodnik” i „król strzelców”. Również i tutaj przypadły zaszczyty zawodnikom z Podkarpacia. W kategorii do lat dziesięciu, królem strzelców został Bartosz Pioterczak z Akademii Piłkarskiej ze Stalowej Woli, który zdobył 11 bramek. Najlepszą zawodniczką również w tej samej kategorii została Kinga Głód z UKS Beniaminek Krosno.

W kategorii do lat 12, w pierwszej dziesiątce również uplasowały się drużyny z Podkarpacia. Drużyna chłopców z NSPMS z Mielca zajęła 9 miejsce, natomiast dziewczęca drużyna UKS Orlik Harasiuki zajęła 10 miejsce.

Wielki finał miał miejsce 2 maja, ale uroczyste otwarcie i losowanie grup odbyło się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. W tym dniu oraz 1 maja na bocznych boiskach Legii i Agrykoli Warszawa młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw rozegrali mecze fazy grupowej.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego