Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Siatkarze Asseco ResoviaGimnazjum Publiczne w Pruchniku oraz Szkoła Podstawowa w Iwierzycach to dwie szkoły, z których pochodzą zwycięzcy konkursu unijnego pt. Fundusze Europejskie – Zaprojektuj swoją przyszłość. Choć rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród rzeczowych odbyło w maju bieżącego roku, to dziś uczniowie tych dwóch placówek odebrali nagrodę specjalną i jak się okazuje, chyba najbardziej wyczekiwaną - wizytę siatkarzy z Asseco Resovii Rzeszów.

Europejski konkurs z nagrodą specjalną

Michał Chrzan ze Szkoły Podstawowej w Iwierzycach przedstawił najlepszy komiks o Funduszach Europejskich, a Michał Pich z Gimnazjum w Pruchniku stworzył najlepszy tekst do piosenki o środkach unijnych. Zwycięstwo zagwarantowało im przyjazd zawodników Asseco Resovi Rzeszów do ich szkoły. Z dziećmi w Iwierzycach spotkali się: Damian Wojtaszek, Marko Ivović, Dawid Dryja i Gavin Schmitt, a młodzież z Pruchnika miała okazję spotkać się z: Fabianem Drzyzgą, Gordonem Perrin, Bartłomiejem Lemańskim i Thibauld Rossard.

Sekrety siatkarzy

Podczas wizyty siatkarzy w obu szkołach emocjom nie było końca. Oprócz tradycyjnych autografów i zdjęć, siatkarze znaleźli się w ogniu pytań. Dzieci w Iwierzycach interesowało dosłownie wszystko: ile trzeba trenować, by zostać dobrym siatkarzem, jakie cechy musi posiadać dobry zawodnik, co je na śniadanie, i jakie ma marzenia. Tymczasem w Pruchniku, siatkarze rozegrali z uczniami krótki mecz. – Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością. Zapamiętamy ten dzień do końca życia - mówili uczniowie obu szkół.

Zbiórka dla Milenki

Podczas wizyty w Iwierzycach, jedna z nauczycielek zebrała od siatkarzy autografy dla chorej na raka mózgu Milenki Hulek. Koledzy ze szkół z Iwierzyc i okolic aktywnie włączyli się w pomoc dla dziewczynki. Jak się okazuje mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego aktualnie przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka, więcej informacji o chorobie dziewczynki i formach pomocy dla niej można znaleźć na Facebooku na fanpage’u pn.: Pomoc dla Milenki Hulek. – To zagorzała fanka drużyny Asseco Resovii. Na pewno ucieszy się z podpisów. Naszym marzeniem jest zorganizowanie aukcji charytatywnej, w której moglibyśmy zlicytować koszulkę z autografami zawodników całej drużyny - mówi Magdalena Cabaj z Gimnazjum z Iwierzyc. Jak wstępnie usłyszeliśmy od Jarosława Gutowskiego z Asseco to marzenie zostanie spełnione.

Sylwia Tęcza
Oddział komunikacji i promocji RPO
Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego