Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

161026 kartingJakub Ziobro - zdobywca Pucharu Polski w kartingu halowym spotkał się z wicemarszałkiem Bogdanem Romaniukiem. Pochodzący z Podkarpacia 16-latek wywalczył trofeum podczas zawodów Polish Indoor Kart Championship rozegranych w Szczecinie.

Karting halowy to dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność – warto zauważyć, że w ten sposób swoją karierę rozpoczął Robert Kubica. Jakub Ziobro nie ukrywał, że podążanie drogą mistrza z Krakowa jest idealną ścieżką rozwoju.

Kierowca z Podkarpacia zdobył  puchar w kategorii  do 80 kg, wygrywając jednocześnie klasyfikację generalną w tej samej kategorii. Młody mistrz jest reprezentantem klubu Reskart Racing z Rzeszowa. Klub zapewnia także zaplecze techniczne i bazę treningową.

Do mistrzowskiego bolidu „przymierzył” się także wicemarszałek Romaniuk, poprzestając jednak na pozowaniu do zdjęć. Wicemarszałek zapewnił, że kolejne sukcesy mogą spotkać się z pozytywną reakcją zarządu, który wspiera uzdolnionych sportowców z Podkarpacia. 

 

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego