Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Już po raz dziewiąty przyznano stypendia i nagrody Województwa Podkarpackiego młodym sportowcom. Galę w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie otworzył marszałek Władysław Ortyl. Nagrody i stypendia młodym sportowcom wręczył przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal.

Marszałek Władysław Ortyl powitał wszystkich stypendystów i nagrodzonych. W swoim przemówieniu powiedział, że zarząd województwa będzie nadal wspierał młodych sportowców. Jednocześnie zauważył, że sport służy także promocji regionu:

- Promować można województwo na różne sposoby, a jednym z elementów promocji jest promocja poprzez sport, poprzez wydarzenia sportowe, i to jest promocja bardzo dobra, daje wyniki, przynosi efekty, jesteśmy o tym przekonani, dlatego dalej będziemy kontynuować nasze wsparcie dla uzdolnionych sportowców – powiedział marszałek Ortyl.

Stypendystka Natalia Nocula trenująca judo powiedziała, że stypendia są pomocne młodym ludziom:

- Te pieniądze bardzo pomogą mi rozwijać swoją karierę sportową, bo mogę je przeznaczać na drogi sprzęt do treningów.

W tym roku na stypendia zarząd województwa przeznaczył prawie 400 tys. zł. Stypendia przyznano 142 zawodnikom z Podkarpacia. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej oraz osiągnięć sportowych. Średnia wysokość rocznych stypendiów to kilkaset złotych miesięcznie.

Nagrody Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia w sporcie i na rzecz sportu otrzymało 65 osób, w tym 15 zawodników, 47 trenerów i 3 działaczy. Na nagrody przyznano łącznie 62 tys. 500 zł, w tym: dla trenerów 47 tys. zł, działaczy sportowych 3 tys. zł i zawodników 12 tys. 500 zł.

Na zakończenie gali, podsumowania dokonał przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś:

- Z ogromną radością wręczałem te stypendia, widząc moich byłych uczniów, widząc także osoby, które są zaangażowane nie tylko w sport, ale także w wiele akcji społecznych. […] Dziękują Wam za to, że tę przestrzeń otwartą wypełniacie rozwijaniem swoich pasji z pomocą Waszych trenerów, rodziców i opiekunów.

Podczas gali uczestnicy obejrzeli pokaz sumo w wykonaniu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Lubziny oraz pokaz karate w wykonaniu zawodników z Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie. Przed publicznością wystąpiła również aktualna wicemistrzyni świata taijiquan i filar kadry narodowej, Anna Kubiak, która dała pokaz wushu zwanego kung-fu. Oprawę muzyczną na gali zapewniła orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Tekst/zdjęcia:
Przyg. D. Kozik
Wideo: S. Kieszkowski

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego