Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
Podczas ceremonii zamknięcia XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2017, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska  odebrała w Krakowie z rąk przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego flagę olimpijską. W przyszłym roku gospodarzem olimpiady będzie bowiem województwo Podkarpackie.
Przyjmując olimpijską flagę zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby dobrze przygotować i przeprowadzić XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych w naszym województwie. Liczę na dalszą dobrą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Sportu i Turystyki i organizacjami sportowymi. Młodzież uprawiająca sporty zimowe znajdzie na Podkarpaciu dobre warunki do zmagań i rywalizacji sportowej, a także do integracji swojego środowiska. Zapraszam serdecznie na Podkarpacie - mówiła wicemarszałek M.Kurowska.
 
W uroczystości uczestniczył również dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Marcin Nowak, prezesi federacji sportu poszczególnych województw, w tym Prezes Podkarpackiej Federacji Sportu Mateusz Błachowicz. Oficjalne zakończenie Olimpiady było też okazją do podsumowania zawodów. Sportowcy reprezentujący Podkarpacie zdobyli łącznie 14 medali, w tym 1 złoty, 10 srebrnych i 3 brązowe, zajmując ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji punktowej województw, z łączna liczbą 263,5 punków. Spośród klubów reprezentujących nasz region najlepiej zaprezentował się Iwonicki Klub Narciarski Górnik Iwonicz Zdrój, który zdobył 85 punktów.
 
Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego