Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

170818 szachyW Rymanowie Zdroju w sanatorium Stomil rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18-stu. Do rywalizacji stanęły drużyny aż z 16 krajów. Są też oczywiście zawodnicy z Polski. Szachistom powodzenia życzyła wicemarszałek Maria Kurowska.

Organizatorem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne "Stomil" oraz Polski Związek Szachowy. Mistrzostwa są rozgrywane pod egidą Europejskiej Unii Szachowej oraz Polskiego Związku Szachowego. 16 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw, w którym uczestniczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

Jestem dumna i zadowolona, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18 odbywają się po raz pierwszy na Podkarpaciu. Podkarpacie ma bowiem swój wkład w rozwój szachów, gdyż Maciej Karasiński, utytułowany szachista, gdy pełnił funkcję kuratora oświaty w Rzeszowie, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia szachów do szkół. Po latach jego starania przyniosły pozytywny skutek, ponieważ elementy gry w szachy znajdują się w programie nauczania. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za profesjonalne przygotowanie mistrzostw i życzę wszystkim bardzo miłego pobytu na Podkarpaciu – powiedziała wicemarszałek Maria Kurowska.

Rozpoczęte wczoraj (16 sierpnia) zawody zakończą się za tydzień, 24 sierpnia. Biorą w nich udział narodowe reprezentacje z krajów, które są zrzeszone w Europejskiej Unii Szachowej. Do rywalizacji stanęło ponad 40 drużyn, w sumie 130 zawodników. Zawody rozgrywane będą w ośrodku Sanatoryjno-Turystycznym "Stomil".

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, jeden turniej w sekcji open i jeden turniej w sekcji dziewcząt, traktowane jako oddzielne zawody. Zgodnie z przepisami ECU i FIDE tempo gry wynosi 90 minut na 40 posunięć oraz 30 minut na dokończenie partii z dodawaniem 30 sekund po wykonaniu każdego posunięcia, począwszy od pierwszego ruchu.

 

Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP

fot. Eunika Polowiec

 

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego