Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

170907 olimpiadaBlisko 500 osób reprezentujących placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi uczestniczyło w XIX Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Zawody rozpoczęły się na Stadionie Podhalańczyka w Rzeszowie.

Sportowe zmagania poprzedziła msza święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Po mszy uczestnicy i organizatorzy zawodów przeszli w uroczystym pochodzie na stadion, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia, składająca się z odegrania hymnu państwowego, wciągnięcia na masz flagi olimpijskiej i okolicznościowych przemówień. Zmagania zawodników podziwiali m.in.: biskup rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor rzeszowskiego Caritas ks. Stanisław Słowik,  poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, a Wam drodzy uczestnicy olimpiady pogratulować tego, że tu jesteście i chcecie aktywnie spędzić ten czas. Bez względu na wynik zawodów, Wy już jesteście medalistami przez sam fakt uczestnictwa. W imieniu całego Zarządu Województwa życzę Wam wszystkiego najlepszego  – mówił do zebranych członek zarządu Stanisław Kruczek.

Olimpiada została wsparta m.in. przez samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach działań realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego