Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

171113 siatkarzeWicemarszałek Maria Kurowska wraz z przewodniczącym sejmiku Jerzym Cyprysiem wręczyli nagrody  siatkarzom pochodzącym z naszego regionu, którzy weszli w skład kadry narodowej juniorów i zdobyli w lipcu tego roku Mistrzostwo Świata Juniorów. Gratulacje sportowcom złożył także marszałek Władysław Ortyl.

Nagrody w wysokości 2 tys. zł otrzymało pięciu zawodników: Mateusz Masłowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Hubert, Jarosław Mucha. Na spotkaniu w urzędzie marszałkowskim obecni byli Mateusz Masłowski oraz Jarosław Mucha.

- Dziękujemy za tą wielką radość, którą sprawiliście nam w lipcu, bo całe województwo żyło tymi mistrzostwami i fakt, że aż piątka zawodników z Podkarpacia była na tych mistrzostwach napawał nas wielką dumą – mówiła marszałek Kurowska, składając podziękowania za promocję regionu oraz życząc dalszych sukcesów.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś również dziękował młodym siatkarzom za promocję siatkówki w naszym regionie:

- Rzeszów staje się stolicą polskiej siatkówki, a efektem tego jest fakt, że w naszym regionie odbyły się Mistrzostwa Polski sędziów w siatkówce, Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękuję zawodnikom również, za to, że popularyzując siatkówkę, udzielają się w różnego rodzaju akcjach społecznych i charytatywnych – mówił przewodniczący Cypryś.

Zawodnicy mówili podczas spotkania o zawodach w Brnie, podkreślając, że zwyciężyli dzięki temu, iż wspierali się nawzajem i dopingowali do walki.

- Naszą siłą była drużyna, każdy kto wchodził na boisko coś wniósł. Czuliśmy się jednością i to nas motywowało – podkreślał Jarosław Mucha.

- Wszystkie mecze mistrzostw były trudne, ale właśnie dlatego, że tak ciężko było wywalczyć to mistrzostwo, to sprawiło nam ono ogromną radość, także naszym rodzinom i kibicom – mówił Mateusz Masłowski.

Czterech spośród pięciu nagrodzonych zawodników - Masłowski, Kozub, Ziobrowski i Huber – już wcześniej otrzymywali pieniądze od samorządu województwa, gdyż byli stypendystami Województwa Podkarpackiego: najdłużej M. Masłowski – 2015-2017 oraz N. Huber 2016-2017, pozostali sportowcy tylko w 2016. Obecnie żaden nie jest już stypendystą ze względu na kontrakty zawodowe.

Klub AKS Resovia Rzeszów, z którego wywodzą się zawodnicy Masłowski, Kozub, Huber i Ziobrowski  w rankingu Ministerstwa Sportu w szkoleniu klubowym w piłce siatkowej chłopców zajmował                    w latach 2009-2010 oraz 2012-2014 pierwsze miejsce w Polsce, a w latach 2011 oraz 2015-2016 drugie.

Nagrodzeni zawodnicy współtworzyli drużynę tzw. „złotego pokolenia” – czyli rocznika, który wygrywał 48 spotkań z rzędu, zdobywając „po drodze” m. in. tytuły Mistrzów: 
- Europy Młodzików (2015),
- Mistrzostwa Świata Kadetów (2015),
- Mistrzostwa Europy Juniorów (2016)
- Mistrzostwa Świata Juniorów (2017).

Informacja o nagrodzonych zawodnikach

1.Mateusz Masłowski – libero, wychowanek AKS Rzeszów, obecnie zawodnik Asseco Resovii Rzeszów (PlusLiga).
Mistrz Polski Kadetów (w 2013 roku) i Juniorów (2014 i 2016)
Najlepszy broniący Mistrzostw Polski Juniorów w 2014 i 2016 roku

2.Łukasz Kozub – rozgrywający, wychowanek AKS Rzeszów, obecnie zawodnik MKS-u Będzin (PlusLiga)
Mistrz Polski juniorów (2016)
Najlepszy rozgrywający Mistrzostw Polski Juniorów w 2016 roku i Mistrzostw Świata Juniorów (2017)

3.Jakub Ziobrowski – atakujący, wychowanek AKS Rzeszów, obecnie zawodnik Cerradu Czarnych Radom (PlusLiga)
Mistrz Polski Kadetów (w 2013 roku) i Juniorów (2016)
MVP i najlepszy atakujący i zagrywający  Mistrzostw Polski Juniorów (2016)
Najlepszy atakujący Mistrzostw Europy Juniorów (2016)

4.Norbert Huber – środkowy bloku, wychowanek AKS Rzeszów, obecnie zawodnik Cerradu Czarnych Radom (PlusLiga)
Mistrz Polski Kadetów (w 2015 roku) i Juniorów (2016)
Najlepszy blokujący Mistrzostw Polski Juniorów (2017)

5.Jarosław Mucha – środkowy bloku, wychowanek MKS MOSiR Jasło, obecnie zawodnik Exact Systems Norwid Częstochowa (I Liga),

Zawodnicy Ci współtworzyli drużynę tzw. „złotego pokolenia” – czyli rocznika, który wygrywał 48 spotkań z rzędu, zdobywając „po drodze” m. in. tytuły Mistrzów: 
- Europy Młodzików (2015),
- Mistrzostwa Świata Kadetów (2015),
- Mistrzostwa Europy Juniorów (2016)
- Mistrzostwa Świata Juniorów (2017).

 

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego