Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Po raz dziesiąty młodzi sportowcy z Podkarpacia otrzymali stypendia i nagrody Województwa Podkarpackiego. Uroczysta gala odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Uczestniczył w niej wicemarszałek Bogdan Romaniuk i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Rozpoczynając galę wicemarszałek Bogdan Romaniuk gratulował sportowcom, trenerom i działaczom sukcesów, zdobytych medali oraz osiągniętych wyników. Przypomniał, że w tym roku województwo podkarpackie było gospodarzem 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Przez 5 tygodni  blisko 1150 zawodników konkurowało ze sobą w 13 dyscyplinach. W porównaniu do olimpiady zeszłorocznej Podkarpacie poprawiło wynik o 160 punktów, a zawodnicy zdobyli 4 medale więcej – mówił wicemarszałek Romaniuk.

Wicemarszałek mówił o działaniach podejmowanych przez samorząd województwa mających na celu wsparcie sportu w regionie:

Nagrody i stypendia to jeden z ważnych elementów naszego wsparcia. Ale należy tu również wspomnieć o dotacjach dla związków sportowych na szkolenie dzieci i młodzieży, wsparciu finansowym Wojewódzkiej Kadry Młodzika, Juniora Młodszego, Juniora i Młodzieżowca, wreszcie o dotacjach  dla sportu szkolnego i akademickiego.  W szczególny sposób staramy się nagradzać zawodników i trenerów – autorów największych sukcesów sportowych – mówił wicemarszałek.

W tym roku zarząd województwa przyznał stypendia 147 zawodnikom, którzy startują w dyscyplinach olimpijskich i należących do Systemu Sportu Młodzieżowego. Łącznie na ten cel przeznaczono 450 tys. zł. Nagrody otrzymało 4 działaczy sportowych, 43 trenerów i 17 zawodników na łączną kwotę ponad 70 tys. zł.

Wśród tegorocznych stypendystów województwa podkarpackiego znaleźli się zawodnicy, którzy zdobyli 3 złote medale oraz srebrny medal mistrzostw świata, 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych medali mistrzostw Europy, a także jeden złoty w pucharze świata i jeden brązowy w pucharze Europy. Z kolei wśród zawodników nagrodzonych za osiągnięcia sportowe znaleźli się zdobywcy 4 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowych medali mistrzostw świata oraz kilkoro medalistów pucharu świata i Worldgames.

Wśród uczestników gali byli przedstawiciele najróżniejszych sportów. Począwszy od królowej sportu lekkoatletyki, przez szereg dyscyplin olimpijskich, nieolimpijskich, ale należących do Systemu Sportu Młodzieżowego, aż po dyscypliny takie jak wędkarstwo czy modelarstwo sportowe.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych osób.

Załączniki:
Pobierz plik (nagrody i stypendia 2018.docx)nagrody i stypendia 2018.docx41 kB

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego